Στις 22:00, η Φαμαλικάο υποδέχεται την Σπόρτινγκ Λισαβόνας για την 23η αγωνιστική στην Πορτογαλία και η Betshop προσφέρει την αναμέτρηση με πληθώρα αγορών!

Η εντυπωσιακή πορεία της Φαμαλικάο έχει ξεθυμάνει τον τελευταίο 1.5 μήνα, αφού αγνοεί τη χαρά της νίκης στα 8 τελευταία παιχνίδια (4 ήττες). Στο πιο πρόσφατο παιχνίδι της ηττήθηκε στην έδρα της Πάσος Φερέιρα με 2-1, ενώ έχασε την ευκαιρία να ισοφαρίσει στο 98ο λεπτό, όατν ο Μαρτίνες έχασε πέναλτι. Έχει κατρακυλήσει στην ς7η θέση με 33 πόντους, στο -6 από την πρώτη 4αδα.

Η Σπόρτινγκ βίωσε σκληρό αποκλεισμό στους “32” του Europa League την Πέμπτη. Ταξίδεψε στην Κωνσταντινούπολη με το 3-1 του πρώτου αγώνα στις αποσκευές τις, όμως ηττήθηκε με 4-1 από την Μπασακσεχίρ, στην παράταση και το ευρωπαϊκό της ταξίδι ολοκληρώθηκε άδοξα. Έχασε τεράστια ευκαιρία για το 2-2 λίγο πριν το φινάλε της κανονικής διάρκειας και στις καθυστερήσεις είδε τον Βίστσα να κάνει το 3-1. Ο ίδιος παίκτης, από τη βούλα του πέναλτι διαμόρφωσε το τελικό σκορ στο 119′! Στα εγχώρια, κατατάσσεται 4η με 39 πόντους, πολύ πίσω από την πρώτη διάδα.