Στις 21:45, στο Roazhon Park, η Ρεν υποδέχεται τη Ναντ, στο πλαίσιο της 22ης αγωνιστικής στη Ligue 1 και η Betshop  προσφέρει την αναμέτρηση με με πλήθος επιλογών.

Οι γηπεδούχοι εκπλήσσουν θετικά τη φετινή σεζόν και διατηρούνται στην 3η θέση του πρωταθλήματος και μάλιστα με αέρα τεσσέρων βαθμών από τους διώκτες τους. Την τρίτη χρειάστηκαν την παράταση, απέναντι στην Ανζέ, για να πάρουν μία επεισοδιακή πρόκριση στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Γαλλίας με σκορ 4-5. Η κανονική διάρκεια έληξε στο 3-3 κι ενώ η Ρεν προηγούταν με 1-3 ως το 85ο λεπτό! Για το πρωτάθλημα, την προηγούμενη Παρασκευή απέσπασε το βαθμό της ισοπαλίας στην έδρα της Νις (1-1), ισοφαρίζοντας με τον Τάιτ στο 81ο λεπτό.

Η Ναντ κατατάσσεται 6η με 32 βαθμούς, στο -5 από την αποψινή της αντίπαλο. Προέρχεται από δύο διαδοχικές ήττες. Αποκλείστηκε από τη συνέχεια του Κυπέλλου, με την εντός έδρας ήττα (3-4) από τη Λυών ακι την Κυριακή γνώρισε νέα εντός έδρας ήττα, αυτή τη φορά από την Μπορντό με 0-1. Στοίχισε η αποβολή του Ζιροτό στο 54ο λεπτό, το καθοριστικό γκολ ήρθε στο 86ο λεπτό.

Η αναμέτρηση αναμένεται με τεράστιο ενδιαφέρον και η Betshop έχει ετοιμάσει μία μεγάλη γκάμα από αγορές στις οποίες μπορεί να στοιχηματίσει κανείς. Για παράδειγμα, ποιος παίκτης θα σκοράρει πρώτος, ποιος τελευταίος και πολλές ακόμη επιλογές!