Για την 20η αγωνιστική της Ligue 1, η Νιμ υποδέχεται την Ανζέ (20:00) και η Betshop προσφέρει την αναμέτρηση με 553+ αγορές!

Επιστροφή στα αρνητικά αποτελέσματα για τη Νιμ, μετά και τη νίκη που πήρε επί της Ναντ (1-0 εντός). Το Σάββατο, η ομάδα του Μπερνάρ Μπλακάρ υποδέχθηκε την Τουλούζ, από την οποία και ηττήθηκε με 0-1, για το πρωτάθλημα. Το τέρμα που δέχθηκε λίγο πριν από την ανάπαυλα, ήταν αρκετό για να κρίνει και την αναμέτρηση παρότι είχε αρκετές ευκαιρίες για να φτάσει στην ισοφάριση. Τρίτη ήττα στα τέσσερα τελευταία ματς πρωταθλήματος, με αποτέλεσμα να βρίσκεται στην 12η θέση, όπου και μετράει 26 βαθμούς, απέχοντας εννέα από την επικίνδυνη ζώνη. Τρεις νίκες, τρεις ισοπαλίες και τέσσερις ήττες ο εντός έδρας απολογισμός στο πρωτάθλημα.

Την πρώτη της νίκη μετά από έξι παιχνίδια και με απολογισμό πέντε ισοπαλίες και μια ήττα, πανηγύρισε και πάλι η Ανζέ. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Στεφάν Μουλέν υποδέχθηκε τη Ναντ, της οποίας και επικράτησε με 1-0. Το τέρμα του Φουλγκινί στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων, ήταν αρκετό για να κρίνει και την αναμέτρηση. Με τους τρεις βαθμούς που πήρε, έφτασε τους 23 συνολικά και είναι στην 14η θέση, όπου και “συγκατοικεί” με τα “καναρίνια”, έχοντας ωστόσο και ένα παιχνίδι λιγότερο. Δυο νίκες, τέσσερις ισοπαλίες και τρεις ήττες ο απολογισμός της εκτός έδρας αναμετρήσεις για το πρωτάθλημα, αγνοώντας το διπλό στις πέντε πιο πρόσφατες εξόδους της (0-4-1).