Η Betshop προσφέρει με πλήθος στοιχηματικών επιλογών το παιχνίδι της Τσέλσι με την Κρίσταλ Πάλας, για την Πρέμιερ Λιγκ.

Οι «Μπλε» έχουν την ευκαιρία να «πιάσουν» ξανά στην κορυφή τη Λίβερπουλ, μετά την ισοπαλία των «Reds» στο Emirates. Ο Μαουρίτσιο Σάρι είναι στην ευχάριστη θέση να έχει στη διάθεσή του, έστω για 40-45 λεπτά, όπως δήλωσε, τον Εντέν Αζάρ. Ο Βέλγος έβγαλε μέρος της προπόνησης και αναμένεται να πάρει χρόνο συμμετοχής. Στο Λιγκ Καπ, μεσοβδόμαδα, η Τσέλσι κέρδισε δύσκολα με 3-2 τη Ντέρμπι Καόυντι, του Φρανκ Λάμπαρντ, και προκρίθηκε στην επόμενη φάση. Απόψε, έχει το προβάδισμα για τη νίκη απέναντι στην Κρίσταλ Πάλας.

Οι φιλοξενούμενοι βρίσκονται μόλις στο +3 από τη ζώνη του υποβιβασμού, και αγνοούν τη λέξη νίκη τις πέντε τελευταίες αναμετρήσεις τους, για όλες τις διοργανώσεις. Αποκλείστηκαν από τη συνέχεια του Λιγκ Καπ, αφού ηττήθηκαν με 1-0 από τη Μίντλεσμπρο, δεχόμενοι γκολ στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων. ΓΙα την Πρέμιερ Λιγκ, κατάφεραν να αποσπάσουν σημαντική ισοπαλία από την Άρσεναλ, με 2-2, χάρη σε δύο έυστοχα πέναλτι του Μιλιβόγιεβιτς. Η Πάλας διαθέτει παίκτες με ποιότητα και δεν θα είναι εύκολος αντίπαλος για την Τσέλσι. Φυσικά, πάει ως αουτσάιντερ στο «Στάμφορντ Μπριτζ».

*Ισχύει μόνο για εγγεγραμμένα μέλη της Betshop.