Για την 16η αγωνιστική της Championship, η Άστον Βίλα υποδέχεται τη Μπόλτον (21:45) και η Betshop προσφέρει την αναμέτρηση με 451+ αγορές!

Από τη δεύτερη διαδοχική της ήττα στο πρωτάθλημα προέρχεται η Άστον Βίλα, μετά και από εκείνη κόντρα στη Νόριτς (2-1 εκτός). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ντιν Σμιθ φιλοξενήθηκε από την ΚΠΡ, στην έδρα της οποίας γνώρισε την ήττα με 1-0. Το τέρμα που δέχθηκε στο 38ο λεπτό ήταν αρκετό για να κρίνει και την αναμέτρηση. Βρίσκεται έτσι στην 16η θέση, όπου και μετράει 18 βαθμούς, όσους έχει και η Μπρέντφορντ, ούσα έξι πάνω από την επικίνδυνη ζώνη. Τρεις νίκες, τρεις ισοπαλίες και μια ήττα ο εντός έδρας απολογισμός της, σε επίπεδο πρωταθλήματος.

Μακριά από τους τρεις βαθμούς της νίκης παραμένει εδώ και πέντε αγωνιστικές η Μπόλτον, μετρώντας μια ισοπαλία και τέσσερις ήττες. Την περασμένη εβδομάδα, το σύνολο του Φιλ Πάρκινσον υποδέχθηκε τη Χαλ, από την οποία και ηττήθηκε με 0-1, με το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης να σημειώνεται στο έβδομο μόλις λεπτό. Αυτό ήταν και το τέταρτο παιχνίδι από τα πέντε τελευταία, στο οποίο δεν κατάφερε να σκοράρει. Μετά και από τη νέα της αυτή ήττα, βρίσκεται στην 18η θέση, όπου και μετράει 16 βαθμούς, όσους έχει και η Μίλγουολ, απέχοντας τέσσερις από την επικίνδυνη ζώνη. Δυο νίκες, τρεις ισοπαλίες και δυο ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της, σε επίπεδο πρωταθλήματος, αγνοώντας το διπλό στις πέντε πιο πρόσφατες εξόδους της.

*Ισχύει μόνο για εγγεγραμμένα μέλη της Betshop.