Για την 19η αγωνιστική της Premier League, η Λέστερ υποδέχεται τη Μάντσεστερ Σίτι (17:00) και η Betshop προσφέρει την αναμέτρηση με 544+ αγορές!

Την πρώτη της νίκη μετά από τρία παιχνίδια και με απολογισμό μια ισοπαλία και δυο ήττες, πανηγύρισε και πάλι η Λέστερ. Την περασμένη αγωνιστική, η ομάδα του Κλοντ Πιέλ φιλοξενήθηκε από την Τσέλσι, στην έδρα της οποίας επικράτησε με 0-1. Το τέρμα που σημείωσε ο Βάρντι στο 51′ ήταν και αυτό που της χάρισε και τη νίκη. Με τους τρεις βαθμούς που πήρε, έφτασε τους 25 συνολικά και ανέβηκε στην ένατη θέση, εκεί όπου και “συγκατοικεί” με τη Γουλβς. Τρεις νίκες, δυο ισοπαλίες και τρεις ήττες ο εντός έδρας απολογισμός της στο φετινό πρωτάθλημα, έχοντας επικρατήσει μια φορά στα πέντε πιο πρόσφατα (1-2-2).

Επιστροφή στα αρνητικά αποτελέσματα για τη Μάντσεστερ Σίτι, μετά και τη νίκη που πήρε επί της Έβερτον (3-1 εντός). Την περασμένη αγωνιστική, η ομάδα του Πεπ Γκουαρδιόλα υποδέχθηκε την Κρίσταλ Πάλας, από την οποία και ηττήθηκε με σκορ 2-3. Παρότι προηγήθηκε με τον Γκουντογκάν στο 27′, είδε την αντίπαλο της να κάνει την ανατροπή πριν από την ανάπαυλα και να πετυχαίνει και τρίτο τέρμα, με πέναλτι, στα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου. Ο Ντε Μπρούιν απλά μείωσε στο τελικό αποτέλεσμα, πέντε λεπτά πριν από το φινάλε. Μετά και από τη νέα της απώλεια βαθμών, παραμένει στη δεύτερη θέση με 44 βαθμούς, απέχοντας πλέον τέσσερις από την πρωτοπόρο Λίβερπουλ. Πέντε νίκες, δυο ισοπαλίες και μια ήττα ο εκτός έδρας απολογισμός της στο φετινό πρωτάθλημα.

*Ισχύει μόνο για εγγεγραμμένα μέλη της Betshop.