Για τη δεύτερη αγωνιστική των ομίλων του Champions League, η Νάπολι υποδέχεται τη Λίβερπουλ (22:00) και η Betshop προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Επιστροφή στα αρνητικά αποτελέσματα για τη Νάπολι, μετά από τέσσερα παιχνίδια σε όλες τις διοργανώσεις, με απολογισμό τρεις νίκες και μια ισοπαλία. Το Σάββατο, η ομάδα του Κάρλο Αντσελότι φιλοξενήθηκε από τη Γιουβέντους, για το πρωτάθλημα, στην έδρα της οποίας γνώρισε την ήττα με 3-1. Παρότι ευτύχησε να προηγηθεί στο σκορ με τον Μέρτενς στο 10′, είδε την αντίπαλο της να κάνει την ολική ανατροπή. Παράλληλα, ολοκλήρωσε το ματς με δέκα παίκτες, μετά και την αποβολή του Μάριο Ρουί (58′). Δεύτερη ήττα σε εφτά αγωνιστικές και με 15 βαθμούς είναι στη δεύτερη θέση, έξι πόντους μακριά από την κορυφή. Στην πρεμιέρα των ομίλων του Champions League, έμεινε στο μηδέν με τον Ερυθρό Αστέρα, εκτός έδρας.

Δεν έχει γευτεί τη χαρά της νίκης εδώ και δυο παιχνίδια σε όλες τις διοργανώσεις η Λίβερπουλ, μετρώντας μια ισοπαλία και μια ήττα. Το Σάββατο, η ομάδα του Γιούργκεν Κλοπ φιλοξενήθηκε από την Τσέλσι, στα πλαίσια της Premier League, με την οποία μοιράστηκε από ένα βαθμό, μετά και το μεταξύ τους 1-1. Παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ μετά από 25 λεπτά αγώνα, εν τέλει κατάφερε να αποφύγει την ήττα, χάρη στο τέρμα που σημείωσε ο Στάριτζ, ένα λεπτό πριν από τα 90′. Με το βαθμό που πήρε, έφτασε τους 19 συνολικά και είναι στην κορυφή, μαζί με τη Μάντσεστερ Σίτι. Στην πρεμιέρα των ομίλων του Champions League, επικράτησε με 3-2 της Παρί Σεν Ζερμέν, εντός έδρας, “κλέβοντας” τη νίκη στις καθυστερήσεις.

*Ισχύει μόνο για εγγεγραμμένα μέλη της Betshop.