Για τη 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος Τσεχίας, η Μλάντα Μπόλεσλαβ υποδέχεται την Όλομουτς (19:30) και η Betshop προσφέρει τον αγώνα με πλήθος αγορών.

Με το …αριστερό ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της για το φετινό πρωτάθλημα η Μλάντα Μπόλεσλαβ την προηγούμενη βδομάδα. Πιο συγκεκριμένα, το συγκρότημα του Γουέμπερ δεν κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της Ζλιν, γνωρίζοντας την εκτός έδρας ήττα με 3-2. Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν ιδανικά την αναμέτρηση, σκοράροντας με τον Ματεγιόφσκι μόλις στο 7’. Στο δεύτερο ημίχρονο, και πιο συγκεκριμένα στο 64’ διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Κομλιτσένκο. Τέσσερα λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι αντέδρασαν με τον Γκάγιτς, προτού ο Ματέγιοφ ισοφαρίσει σε 2-2 στο 80’. Την ολική ανατροπή, και παράλληλα το τελικό αποτέλεσμα, διαμόρφωσε ο Μπεγκέλ στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων. Εν όψει της σημερινής αναμέτρησης με τη Όλομουτς ο προπονητής της Μλάντα Μπόλεσλαβ μπορεί να υπολογίζει σε όλους τους ποδοσφαιριστές του.

Το χειρότερο δυνατό ξεκίνημα στο φετινό πρωτάθλημα πραγματοποίησε η Όλομουτς την προηγούμενη βδομάδα, καθώς δεν κατάφερε να περιορίσει τις ορέξεις της Σλάβια Πράγας, από την οποία γνώρισε την εντός έδρας ήττα με 3-0. Οι φιλοξενούμενοι πήραν προβάδισμα στο 22’ με το γκολ του Τετσλ, ενώ οχτώ λεπτά αργότερα ο Στοχ διπλασίασε τα τέρματά τους. Το κερασάκι στην τούρτα έβαλε στο δεύτερο ημίχρονο, και πιο συγκεκριμένα στο 74’ ο Κουφάλ. Την περασμένη σεζόν η Όλομουτς πανηγύρισε δύο νίκες κόντρα στη Μλάντα Μπόλεσλαβ στο πρωτάθλημα (2-1 εκτός και 3-0 εντός έδρας).