Για την πέμπτη αγωνιστική της Premier League, η Σαουθάμπτον φιλοξενεί την Μπράιτον (22:00) και η Betshop προσφέρει την αναμέτρηση με περισσότερες από 520 αγορές!

Την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα πέτυχε την προηγούμενη αγωνιστική πριν τη διακοπή η Σαουθάμπτον, επικρατώντας με το καθαρό καθαρά της Κρίσταλ Πάλας εκτός έδρας. Απέκτησε το προβάδισμα στο 47′ (0-1), έκανε καλή διαχείριση στη συνέχεια, βάζοντας τέλος στο παιχνίδι στο 92′ της συνάντησης (0-2). Έρχονταν από δύο διαδοχικές ήττες οι “άγιοι” από τις Έβερτον (2-1) και Λέστερ (1-2).

Στην αντίπερα όχθη, η Μπράιτον έμεινε στο 2-2 με τη Φούλαμ εντός έδρας. Έμεινε πίσω στο πρώτο ημίχρονο (0-1 στο 43′), στην επανάληψη το έργο της δυσκόλεψε με το 0-2 στο 62′ (0-2). Στο υπόλοιπο του αγώνα έβγαλε αντίδραση, μείωσε στο 67′ (1-2) και ισοφάρισε στο 84′ της συνάντησης (2-2). Δεύτερη αγωνιστική που αγνοεί την νίκη, μετά την ήττα που γνώρισε από τη Λίβερπουλ (1-0).

*Ισχύει μόνο για εγγεγραμμένα μέλη της Betshop.