Για την έβδομη αγωνιστική της Primera Divivion, η Θέλτα υποδέχεται στο “Μπαλαΐδος” την Χετάφε (22:00) και η Betshop προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Στο ισόπαλο 1-1 με τη Βαλένθια στο “Μεστάγια” αναδείχθηκε την περασμένη αγωνιστική η Θέλτα. Έμεινε πίσω στο πρώτο ημίχρονο (1-0 στο 25′), θα μπορούσε να δεχθεί δεύτερο τέρμα στη συνέχεια, το απέφυγε, ισοφαρίζοντας στο 82′ της συνάντησης με τον Ιάγκο Άσπας. Δεύτερη διαδοχική ισοπαλία για τη Θέλτα, είχε προηγηθεί αυτή με τη Βαγιαδολίδ (3-3 εντός έδρας), συμπλήρωσε τρεις αγωνιστικές χωρίς “τρίποντο” (0-2-1).

Από τη δική της πλευρά, η Χετάφε έμεινε στο 1-1 με την Αλαβές εκτός έδρας. Καλύτερη από την αντίπαλο, είχε περισσότερες ευκαιρίες για γκολ και θα μπορούσε να πάρει τη νίκη. Προηγήθηκε στο 80′ (0-1), ήταν αφελής στην άμυνα στο φινάλε, δεχόμενη την ισοφάριση στις καθυστερήσεις (1-1 στο 93′). Συμπλήρωσε δύο αγωνιστικές χωρίς νίκη η Χετάφε, μετά την ήττα στη γειτονική αναμέτρηση από την Ατλέτικο Μαδρίτης (0-2).

*Ισχύει μόνο για εγγεγραμμένα μέλη της Betshop.