Για την 3η αγωνιστική της Premier League, η Άρσεναλ φιλοξενεί τη Γουέστ Χαμ (17:00) και η Betshop προσφέρει τον αγώνα με πλήθος επιλογών.

Χωρίς νίκη παρέμεινε για δεύτερη αγωνιστική η Άρσεναλ, γνωρίζοντας την ήττα στο ντέρμπι του Λονδίνου από την Τσέλσι με 3-2 εκτός έδρας. Στο 20′ βρέθηκε να χάνει 2-0, αντέδρασε και έφερε το ματς στην ισορροπία πριν την ανάπαυλα (37′, 41′). Ανοικτή σε κάθε αποτέλεσμα η επανάληψη, η αντίπαλος στάθηκε πιο τυχερή και με γκολ στο 81′ της συνάντησης πήρε τη νίκη. Δεύτερη διαδοχική ήττα για το σύνολο του Έμερι, στην πρεμιέρα ηττήθηκε 2-0 από τη Μάντσεστερ Σίτι εντός έδρας.

Από τη δική της πλευρά, η Γουέστ Χαμ έδωσε συνέχεια στις προβληματικές εμφανίσεις, γνωρίζοντας την εντός έδρας ήττα με 2-1 από την Μπόρνμουθ. Μπήκε μπροστά στο σκορ με πέναλτι στο πρώτο ημίχρονο (1-0 στο 33′). Στην επανάληψη ισοφαρίστηκε με τη συμπλήρωση μιας ώρας παιχνιδιού (1-1 στο 60′), έχασε και το βαθμό στο 66′ της συνάντησης (1-2 στο 66′). Στην πρεμιέρα τα “σφυριά” είχε υποκλιθεί στην ανωτερότητα της Λίβερπουλ (4-0).

**Ισχύει μόνο για εγγεγραμμένα μέλη της Betshop.