Για την 22η αγωνιστική της Premier League, η Έβερτον υποδέχεται τη Μπόρνμουθ (16:15) και η Betshop προσφέρει την αναμέτρηση με 546+ αγορές!

Τη δεύτερη διαδοχική της ήττα στο πρωτάθλημα υπέστη η Έβερτον, μετά και από εκείνη κόντρα στη Μπράιτον (1-0 εκτός). Την Πρωτοχρονιά, η ομάδα του Μάρκο Σίλβα υποδέχθηκε τη Λέστερ, από την οποία και ηττήθηκε με 0-1. Το τέρμα που δέχθηκε δυο λεπτά πριν από τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα ήταν αρκετό για να κρίνει και την αναμέτρηση αυτή. Τέταρτη ήττα στις πέντε τελευταίες αγωνιστικές, με αποτέλεσμα να βρίσκεται στην 11η θέση, έχοντας συγκεντρώσει 27 βαθμούς. Πέντε νίκες, τρεις ισοπαλίες και τρεις ήττες ο εντός έδρας απολογισμός της στο φετινό πρωτάθλημα, έχοντας ηττηθεί στα δυο πιο πρόσφατα εξ’ αυτών. Το προηγούμενο Σάββατο, επικράτησε με 2-1 της Λίνκολν, εντός έδρας, για το FA Cup.

Μακριά από τα νικηφόρα αποτελέσματα παραμένει εδώ και τρία παιχνίδια για το πρωτάθλημα η Μπόρνμουθ, μετρώντας μια ισοπαλία και δυο ήττες. Την περασμένη αγωνιστική, η ομάδα του Έντι Χάουι υποδέχθηκε τη Γουότφορντ, με την οποία και μοιράστηκε από ένα βαθμό, μετά και το μεταξύ τους 3-3. Βρέθηκε πίσω με 0-2, έστω και προσωρινά ισοφάρισε με τους Ακέ (34′) και Ουίλσον (37′), όμως δέχθηκε και τρίτο τέρμα, ένα λεπτό αργότερα. Εν τέλει, στο 40′, ο Φρέισερ διαμόρφωσε και το τελικό 3-3. Πρώτος βαθμός, μετά από τις ήττες κόντρα σε Τότεναμ (5-0 εκτός) και Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (4-1 εκτός), φτάνοντας έτσι τους 27 βαθμούς, ούσα στην 11η θέση, μαζί με τη σημερινή της αντίπαλο. Τρεις νίκες και επτά ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της, έχοντας ηττηθεί στις πέντε πιο πρόσφατες εξόδους για το πρωτάθλημα. Το προηγούμενο Σάββατο, ηττήθηκε με 1-3 από τη Μπράιτον, εντός έδρας, για το FA Cup.

**Ισχύει μόνο για εγγεγραμμένα μέλη της Betshop.