Στα πλαίσια του δεύτερου προκριματικού γύρου στο Champions League, η Ρόζενμποργκ φιλοξενεί τη Μπάτε Μπορίσοφ (20:00) και η Betshop προσφέρει την αναμέτρηση με 355+ αγορές!

Προβάδισμα πρόκρισης στον επόμενο γύρο της διοργάνωσης έχει αποκτήσει η Μπάτε Μπορίσοφ, μετά και τη νίκη της με 2-1 στο εντός έδρας πρώτο παιχνίδι κόντρα στη Ρόζενμποργκ, την περασμένη Πέμπτη. Κατάφερε να πάρει το προβάδισμα στο 5′ με το πέναλτι του Στάσεβιτς, για να δεχθεί προσωρινά την ισοφάριση στο 25′, από τον Κόνραντσεν, με τους Λευκορώσους να επικρατούν με το τέρμα του Σκάβις, στο 51ο λεπτό.

Με τη νίκη της αυτή, συμπλήρωσε εννέα αναμετρήσεις ούσα αήττητη σε όλες τις διοργανώσεις, μετρώντας επτά νίκες και δυο ισοπαλίες. Στα πέντε πιο πρόσφατα παιχνίδια της, σημειώθηκε G/G. Αντιθέτως, αυτή η ήττα της Ρόζενμποργκ έβαλε τέλος στο νικηφόρο σερί των πέντε αναμετρήσεων. Σημειώθηκε Over 2.5 στα τέσσερα από τα πέντε τελευταία της παιχνίδια.

Η αναμέτρηση αναμένεται με τεράστιο ενδιαφέρον και η Betshop έχει ετοιμάσει μία μεγάλη γκάμα από αγορές στις οποίες μπορεί να στοιχηματίσει κανείς. Για παράδειγμα, αν θα υπάρξει παράταση, αν θα διεξαχθεί η διαδικασία των πέναλτι, ποιος παίκτης θα σκοράρει πρώτος, ποιος τελευταίος και πολλές ακόμη επιλογές!