Στα πλαίσια της προημιτελικής φάσης του Copa Africa, η Ακτή Ελεφαντοστού αντιμετωπίζει την Αλγερία (19:00) και η Betshop προσφέρει την αναμέτρηση με 555+ αγορές!

Μπορεί να δυσκολεύτηκε αρκετά, ωστόσο η Ακτή Ελεφαντοστού κατάφερε να εξασφαλίσει το εισιτήριο για τα προημιτελικά. Στον προηγούμενο γύρο, η ομάδα του Ιμπραΐμ Καμαρά αντιμετώπισε το Μάλι, κόντρα στο οποίο επικράτησε με 1-0. Το τέρμα που σημείωσε ο Ζάχα στο 76ο λεπτό, ήταν και αυτό που έκρινε την αναμέτρηση. Τρίτη νίκη της στη διοργάνωση, έχοντας γνωρίσει και μια ήττα από το Μαρόκο (0-1), στους ομίλους. Στα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της, σημειώθηκε N/G και Under 2.5.

Σαφώς πιο εύκολο έργο είχε μπροστά της η Αλγερία. Στον προηγούμενο γύρο, η ομάδα του Ντζαμέλ Μπελμάντι αντιμετώπισε τη Γουινέα, κόντρα στην οποία κατάφερε να πάρει την πρόκριση, επικρατώντας με 3-0. Ο Μπελαϊλί στο 24′ άνοιξε το σκορ, με τον Μαχρέζ στο 57′ να διπλασιάζει τα τέρματα για την ομάδα του, πριν ο Ουνάς διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα, οκτώ λεπτά πριν το φινάλε. Σε τέσσερα παιχνίδια στη διοργάνωση, μετράει μόνο νίκες, ενώ αξιοσημείωτο είναι και το γεγονός ότι δεν έχει δεχθεί ακόμη κάποιο τέρμα.