Για τη φάση των “32” του Coupe de France, η Αμιάν υποδέχεται τη Λυών (22:00) και η Betshop προσφέρει την αναμέτρηση με 494+ αγορές!

Μακριά από τα νικηφόρα αποτελέσματα παραμένει εδώ και τρία παιχνίδια σε όλες τις διοργανώσεις η Αμιάν, μετρώντας μια ισοπαλία και δυο ήττες. Την Παρασκευή, η ομάδα του Κριστόφ Πελισιέ φιλοξενήθηκε από τη Λίλ, για τη Ligue 1, στην έδρα της οποίας γνώρισε την ήττα με 2-1. Παρότι ευτύχησε να προηγηθεί με τον Οτέρο στο πέμπτο λεπτό, είδε την αντίπαλο της να ισοφαρίζει στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους και εν τέλει να φτάνει στην ανατροπή, πέντε λεπτά πριν το φινάλε. Μετά και από αυτή την ήττα της, βρίσκεται στην 16η θέση με 18 βαθμούς, όσους έχει και η Καέν, απέχοντας έναν πάνω από την επικίνδυνη ζώνη. Τέσσερις νίκες, μια ισοπαλία και επτά ήττες ο εντός έδρας απολογισμός της σε όλες τις διοργανώσεις, έχοντας ηττηθεί στα πέντε από τα επτά τελευταία αντίστοιχα παιχνίδια της (1-1-5). Στον προηγούμενο γύρου του Coupe de France, απέκλεισε τη Βαλενσιέν (1-0 εντός).

Επιστροφή στα νικηφόρα αποτελέσματα για τη Λυών, μετά από τρία παιχνίδια σε όλες τις διοργανώσεις, με απολογισμό δυο ισοπαλίες και μια ήττα. Την Κυριακή, η ομάδα του Μπρούνο Ζενεσιό φιλοξενήθηκε από τη Σεντ Ετιέν, από την έδρα της οποίας έφυγε με το διπλό, επικρατώντας με 1-2. Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 21′, κατάφερε αρχικά να ισοφαρίσει με το πέναλτι του Φεκίρ στο 65′ και εν τέλει να πάρει τη νίκη με το τέρμα του Ντεμπελέ στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων. Με τους τρεις βαθμούς που πήρε, έφτασε τους 37 συνολικά και βρίσκεται στην τρίτη θέση, τρεις πόντους πίσω από τη δεύτερη Λιλ. Επτά νίκες, έξι ισοπαλίες και δυο ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της σε όλες τις διοργανώσεις, μένοντας αήττητη στις δέκα τελευταίες εξόδους της (5-5-0). Στον προηγούμενο γύρου του Coupe de France, απέκλεισε τη Μπουργκ (0-2 εκτός).

**Ισχύει μόνο για εγγεγραμμένα μέλη της Betshop.