Σε εξ’ αναβολής αναμέτρηση για την 31η αγωνιστική της Premier League, η Σουόνσι υποδέχεται την Σαουθάμπτον (21:45), σε μια αναμέτρηση που προσφέρεται από την Betshop με πλήθος αγορών.

Μακριά από τα νικηφόρα αποτελέσματα παραμένει εδώ και εφτά αγωνιστικές η Σουόνσι, όπου και μετράει τρεις ισοπαλίες και τέσσερις ήττες. Το Σάββατο, η ομάδα του Κάρλος Καρβαχάλ φιλοξενήθηκε από την Μπόρνμουθ, στην έδρα της οποίας γνώρισε την ήττα με 1-0. Τρίτη διαδοχική ήττα της, μετά και από εκείνες κόντρα σε Μάντσεστερ Σίτι (5-0 εκτός) και Τσέλσι (0-1 εντός). Παραμένει έτσι εντός της ζώνης του υποβιβασμού, έχοντας 33 βαθμούς, όσους έχει και η Σαουθάμπτον. Πήρε τη νίκη στα τέσσερα από τα έξι τελευταία εντός της, κάτι που δεν κατάφερε να κάνει στα δυο πιο πρόσφατα (0-1-1).

Από την πλευρά της, η Σαουθάμπτον προέρχεται από ένα αήττητο σερί τριών αγώνων, όπου και μετράει μια νίκη και δυο ισοπαλίες. Στο τελευταίο από αυτά, η ομάδα του Μαρκ Χιουζ έμεινε στο 1-1 με την Έβερτον, εκτός έδρας. Παρότι πήρε το προβάδισμα με τον Ρέντμοντ στο 56′, εν τέλει δέχθηκε την ισοφάριση στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων. Έφτασε τους 33 βαθμούς, όσους και η αποψινή της αντίπαλος, της οποίας και υπερτερεί έχοντας καλύτερη διαφορά τερμάτων. Δεν έχει πανηγυρίσει κάποιο διπλό στις έξι τελευταίες εξόδους της (0-3-3).

***Ισχύει μόνο για εγγεγραμμένα μέλη της Betshop.