Για την ημιτελική φάση του League Cup της Αγγλίας, η Τότεναμ υποδέχεται την Τσέλσι (22:00) και η Betshop προσφέρει την αναμέτρηση με 565+ αγορές!

Τη δεύτερη διαδοχική της νίκη σε όλες τις διοργανώσεις πανηγύρισε η Τότεναμ, μετά και από εκείνη επί της Κάρντιφ (0-3 εκτός), για το πρωτάθλημα. Την Παρασκευή, η ομάδα του Μαουρίτσιο Ποκετίνο φιλοξενήθηκε από την Τρανμίρ, στα πλαίσια του FA Cup, την οποία και διέσυρε με 0-7. Το σκορ άνοιξε ο Οριέ στο 40′, με τους Γιορέντε (48′, 71′, 72′), Οριέ (55′), Σον (57′) και Κέιν (82′) να βρίσκουν δίχτυα στην επανάληψη, για το τελικό αποτέλεσμα. Αυτή ήταν η έκτη νίκη της στα εφτά τελευταία επίσημα παιχνίδια της, έχοντας και μια ήττα. Στον επόμενο γύρο της διοργάνωσης θα βρει απέναντί της την Κρίσταλ Πάλας (26/01 εκτός). Οτκώ νίκες, μια ισοπαλία και τέσσερις ήττες ο εντός έδρας απολογισμός της σε όλες τις φετινές διοργανώσεις.

Αήττητη παραμένει εδώ και τέσσερα παιχνίδια σε όλες τις διοργανώσεις η Τσέλσι, μετρώντας τρεις νίκες και μια ισοπαλία. Το Σάββατο, η ομάδα του Μαουρίτσιο Σάρι υποδέχθηκε τη Νότιγχαμ Φόρεστ, στα πλαίσια του FA Cup, της οποίας επικράτησε με 2-0. Μεγάλος πρωταγωνιστής για τους “μπλε” του Λονδίνου ήταν ο Άλβαρο Μοράτα, ο οποίος άνοιξε το σκορ στο 49′ και δέκα λεπτά αργότερα διαμόρφωσε και το τελικό αποτέλεσμα. Επέστρεψε έτσι στις νίκες μετά και τη “λευκή” ισοπαλία με τη Σαουθάμπτον, για το πρωτάθλημα, ενώ συμπλήρωσε τρία διαδοχικά παιχνίδια που διατηρεί ανέπαφη την εστία της. Στον επόμενο γύρο της διοργάνωσης θα τεθεί αντιμέτωπη με το νικητή της αναμέτρησης Σέφιλντ Γουένσντεϊ – Λούτον. Δέκα νίκες, δυο ισοπαλίες και δυο ήττες ο εκτός έδρας φετινός απολογισμός της, ανεξάρτητα από τη διοργάνωση, έχοντας επικρατήσει στις τρεις τελευταίες εξόδους της.

*Ισχύει μόνο για εγγεγραμμένα μέλη της Betshop.