Για την 2η αγωνιστική του ισπανικού πρωταθλήματος, η Λεγκανές φιλοξενεί τη Σοσιεδάδ (23:15) και η Betshop προσφέρει τον αγώνα με πλήθος επιλογών.

Είχε δύσκολη αποστολή στην πρεμιέρα η Λεγκανές και παρά την ήττα που γνώρισε  από την Μπιλμπάο εκτός έδρας με 2-1, έδειξε τρομερή μαχητικότητα, χάνοντας το βαθμό στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης (2-1 στο 93′) Στοχεύει να κάνει μια ανάλογη πορεία σε σχέση με πέρσι, όπου κατάφερε να παραμείνει στην κατηγορία χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα.

Στην αντίπερα όχθη, η Σοσιεδάδ ξεκίνησε δυνατά τη σεζόν, κερδίζοντας με 2-1 τη Βιγιαρεάλ εκτός έδρας και μάλιστα με ανατροπή. Πίσω στο σκορ από το 16′ (1-0), έφερε την ισορροπία στο 40′ της συνάντησης (1-1). Στην επανάληψη ήταν σε παθητικό ρόλο και δέχθηκε πίεσε από την αντίπαλο, σε μια δική της επίθεση πέτυχε την ανατροπή (1-2 στο 71′), παίρνοντας μια απρόσμενη νίκη στην πρεμιέρα. Δεν είναι από τις ομάδες που θα τερματίσουν ψηλά η Σοσιεδάδ, η οποία αναμένεται να περάσει μια ήσυχη χρονιά.