Για τη φάση των “32” του Coupe de France, η Νανσί υποδέχεται τη Γκινγκάμπ (19:30) και η Betshop προσφέρει την αναμέτρηση με 357+ αγορές!

Από τη δεύτερη διαδοχική της ήττα προέρχεται η Νανσί, μετά και από εκείνη που υπέστη κόντρα στην Παρί (1-2 εντός). Το Σάββατο, η ομάδα του Αλέν Περίν έπαιξε στην έδρα της Λανς, στα πλαίσια της Ligue 2, όπου και γνώρισε την ήττα με 2-1. Αν και προηγήθηκε στο σκορ με το πέναλτι του Μπασί στο 35′, είδε την αντίπαλό της να φτάνει στην ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο και να παίρνει τη νίκη. Μετά και από αυτό το αρνητικό αποτέλεσμα, παραμένει στην τελευταία θέση με 13 βαθμούς, απέχοντας επτά πόντους από τη σωτηρία της, έχοντας ωστόσο και ένα παιχνίδι λιγότερο. Δυο νίκες, τρεις ισοπαλίες και επτά ήττες ο εντός έδρας απολογισμός της σε όλες τις διοργανώσεις, έχοντας επικρατήσει μια φορά στα εννέα τελευταία της αντίστοιχα παιχνίδια (1-3-5). Στο Coupe de France, απέκλεισε τις Ανεσί (0-1 εκτός), Σεντ Λουί Νόιβεγκ (0-2 εκτός) και Λε Πουί Φουτ (0-1 εκτός).

Την πιο ντροπιαστική ήττα της ιστορίας της γνώρισε η Γκινγκάμπ. Το Σάββατο, η ομάδα του Ζοσελίν Γκοβερνέ φιλοξενήθηκε από την Παρί Σεν Ζερμέν, στα πλαίσια της Ligue 1, κόντρα στην οποία γνώρισε μια ταπεινωτική ήττα με 9-0. Με το σκορ να είναι στο 3-0 στην ανάπαυλα, δεν μπόρεσε να σώσει τα προσχήματα, δεχόμενη έξι ακόμη τέρματα στο δεύτερο ημίχρονο. Επέστρεψε έτσι στις ήττες, μετά και τη νίκη επί της Ρεν (2-1 εντός), παραμένοντας έτσι στην τελευταία θέση της κατάταξης με 14 βαθμούς, τέσσερις μακριά από τη ζώνη της παραμονής. Τέσσερις νίκες, τρεις ισοπαλίες και επτά ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της σε όλες τις διοργανώσεις. Στο φετινό Coupe de France, απέκλεισε τη Ποντιβί (2-4 εκτός).

**Ισχύει μόνο για εγγεγραμμένα μέλη της Betshop.