Για την 2η αγωνιστική της Ligue 1, η Λυών δοκιμάζεται στην έδρα της Ρεμς (21:45) και η Interwetten προσφέρει τον αγώνα με πλήθος αγορών.

Εξαιρετική εμφάνιση πραγματοποίησε στην πρεμιέρα η Ρεμς, περνώντας με το “διπλό” από την έδρα της Νις (0-1). Έπαιξε έξυπνα και ήταν αποτελεσματική στην τελική προσπάθεια, πετυχαίνοντας το 0-1 μόλις στο 3′ της συνάντησης (0-1). Στην επανάληψη πέρασε δύσκολες στιγμές, δέχθηκε πολλές ευκαιρίες από την αντίπαλο, αντιστάθηκε με ηρωικό τρόπο, κρατώντας μέχρι το φινάλε το υπέρ της προβάδισμα.

Καλό ποδόσφαιρο απέδωσε στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος η Λυών, επικρατώντας εύκολα με 2-0 της Αμιάν εντός έδρας. Πραγματοποίησε καλή εμφάνιση στο πρώτο ημίχρονο και πήγε δίκαια με το προβάδισμα στα αποδυτήρια (0-1). Στην επανάληψη δέχθηκε πίεση και απέφυγε σε κάποιες καλές ευκαιρίες της αντιπάλου την ισοφάριση, βάζοντας οριστικό τέλος στο παιχνίδι με δεύτερο τέρμα στο 75′ της συνάντησης (0-2).

**Ισχύει μόνο για εγγεγραμμένα μέλη της Interwetten.