Για την έκτη και τελευταία αγωνιστική των ομίλων του Champions League, η Γιουνγκ Μπόις υποδέχεται τη Γιουβέντους (22:00) και η Betshop προσφέρει την αναμέτρηση με 530+ αγορές!

Από τη δεύτερη διαδοχική της νίκη προέρχεται η Γιουνγκ Μπόις, μετά και από εκείνη επί της Βασιλείας (1-3 εκτός), στα πλαίσια του πρωταθλήματος. Το Σάββατο, η ομάδα του Ζεράρδο Σεοάν υποδέχθηκε την Τουν για την ίδια διοργάνωση, της οποίας και επικράτησε με 3-2. Παρότι βρέθηκε δυο φορές πίσω στο σκορ, κατάφερε να ισοφαρίσει ισάριθμες φορές με τους Σουλεϊμάνι (56′) και Ροντρίγκες (αυτ. 84′), πριν ο Οαρό βρει δίχτυα στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων και χαρίσει τη νίκη στην ομάδα του. Με τους τρεις βαθμούς που πήρε, έφτασε τους 46 συνολικά και βρίσκεται σταθερά στην πρώτη θέση, 19 βαθμούς πάνω από τη δεύτερη Βασιλεία, έχοντας παράλληλα 15 νίκες σε 17 αγωνιστικές. Οκτώ νίκες, δυο ισοπαλίες και δυο ήττες ο εντός έδρας απολογισμός της στη σεζόν, έχοντας επικρατήσει στα τρία τελευταία εξ’ αυτών. Αδιάφορη στην αποψινή αναμέτρηση, καθώς έχει αποκλειστεί από τη συνέχεια των ευρωπαϊκών διοργανώσεων.

Σε εξαιρετική αγωνιστική κατάσταση βρίσκεται η Γιουβέντους, ερχόμενη από ένα σερί πέντε νικών σε όλες τις διοργανώσεις. Την Παρασκευή, η ομάδα του Μασιμιλιάνο Αλέγκρι υποδέχθηκε την Ίντερ, στο μεταξύ τους “Derby d’ Italia” για τη Serie A, κόντρα στην οποία κατάφερε να επικρατήσει με 1-0. Το γκολ που έκρινε και την αναμέτρηση, σημείωσε στο 66ο λεπτό ο Μάριο Μάντζουκιτς. Έφτασε έτσι τις 14 νίκες σε 15 αγωνιστικές, έχοντας και μια ισοπαλία, παραμένοντας σταθερά μόνη πρώτη με 43 βαθμούς, οκτώ πάνω από τη δεύτερη Νάπολι. Παράλληλα, έχει επικρατήσει και στις εννέα φετινές της εξόδους σε όλες τις διοργανώσεις. Έχει εξασφαλίσει την πρόκριση, ωστόσο μάχεται για την κορυφή του ομίλου με τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ. Μπορεί να τερματίσει πρώτη είτε με νίκη είτε ακόμη και με ήττα σε συνδυασμό όμως με μη επικράτηση της Γιουνάιτεντ στο “Mestalla”.

*Ισχύει μόνο για εγγεγραμμένα μέλη της Betshop.