Για την 27η αγωνιστική της Premier League, η Κάρντιφ υποδέχεται τη Γουότφορντ (21:45) και η Betshop προσφέρει την αναμέτρηση με 554+ αγορές!

Από τη δεύτερη διαδοχική της νίκη στο πρωτάθλημα προέρχεται η Κάρντιφ, μετά και από εκείνη κόντρα στη Μπόρνμουθ (2-0 εντός). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Νιλ Γουόρνοκ φιλοξενήθηκε από τη Σαουθάμπτον, στην έδρα της οποίας επικράτησε με 1-2. Παρότι προηγήθηκε στο σκορ με τον Μπαμπά στο 69′, είδε την αντίπαλό της να φτάνει στην ισοφάριση στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων. Εν τέλει όμως, το τέρμα που σημείωσε δυο λεπτά αργότερα ο Ζοχορέ, ήταν και αυτό που της χάρισε τη νίκη. Τρίτο παιχνίδι στα τέσσερα τελευταία που σημειώνεται Over 2.5. Με τους τρεις βαθμούς που πήρε, έφτασε τους 25 συνολικά και βρίσκεται στη 15η θέση μαζί με τη Νιουκάστλ, απέχοντας παράλληλα ένα πόντο από την επικίνδυνη ζώνη. Εντός έδρας μετράει πέντε νίκες, δυο ισοπαλίες και έξι ήττες ο απολογισμός της σε εντός έδρας αναμετρήσεις για το πρωτάθλημα, έχοντας επικρατήσει μια φορά στα τέσσερα τελευταία (1-1-2). Τα τέσσερα από τα πέντε πιο πρόσφατα ολοκληρώθηκαν με N/G.

Επιστροφή στις νίκες για τη Γουότφορντ, μετά από τρία παιχνίδια με απολογισμό δυο ισοπαλίες και μια ήττα. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Χάβι Γκράθια υποδέχθηκε την Έβερτον, της οποίας και επικράτησε με 1-0. Το τέρμα του Γκρέι στο 65ο λεπτό ήταν και αυτό που έκρινε την αναμέτρηση. Τρίτο παιχνίδι στα τέσσερα τελευταία που σημειώνεται N/G και Under 2.5. Με τους τρεις βαθμούς που πήρε, έφτασε τους 37 συνολικά και βρίσκεται στην όγδοη θέση, δυο πόντους πίσω από την έβδομη Γουλβς. Εκτός έδρας μετράει τέσσερις νίκες, πέντε ισοπαλίες και τέσσερις ήττες στο φετινό πρωτάθλημα. Οι τρεις από τις τέσσερις τελευταίες εξόδους της, ολοκληρώθηκαν με G/G και Over 2.5.