Σήμερα Πέμπτη (28/06) στις 21:00 διεξάγεται η τελευταία αγωνιστική του 7ου ομίλου του Παγκοσμίου Κυπέλλου, με την Αγγλία να αντιμετωπίζει το Βέλγιο και την Betshop να προσφέρει τον αγώνα με πλήθος αγορών.

Με έμφαση και πανηγυρικό τρόπο εξασφάλισε την πρόκριση στους «16» του Μουντιάλ η Αγγλία, η οποία έκανε μια καλή… προπόνηση εναντίον του Παναμά την Κυριακή. Δε χωρά σε ιδιαίτερη κριτική το παιχνίδι, το τελικό 6-1 τα λέει όλα για τη χαοτική διαφορά ανάμεσα στις δύο ομάδες, το ματς είχε κριθεί απ’ το πρώτο ημίχρονο. Στο 5-0 έληξαν τα πρώτα 45 λεπτά, η Αγγλία ήταν πρόθυμη να τιμωρήσει όλα τα ερασιτεχνικά λάθη των παικτών του Παναμά, στο 62’ το σκορ ανέβηκε στο 6-0 με τον Χάρι Κέιν να σημειώνει χατ-τρικ και να φτάνει τα 5 γκολ στο τουρνουά.

Απ’ τις πιο παραγωγικές ομάδες της φάσης των ομίλων είναι το Βέλγιο, που επιθετικά έχει βρει ρυθμό. Μετά το 3-0 της πρεμιέρας εναντίον του Παναμά, σκόραρε 5 γκολ εναντίον της Τυνησίας την περασμένη Κυριακή και έδειξε ότι αυτή τη φορά δεν αστειεύεται. Πρωταγωνιστής και πάλι ο Λουκάκου, που σκόραρε δύο γκολ και ουσιαστικά «καθάρισε» το ματς απ’ το πρώτο ημίχρονο (3-1), κεφάτος ήταν και ο Αζάρ, που σκόραρε επίσης δύο φορές, βρήκε δίχτυα έπειτα από πολλές χαμένες ευκαιρίες και ο Μπατσουαγί.

**Ισχύει μόνο για εγγεγραμμένα μέλη της Betshop.