Για την 3η αγωνιστική της Primera Division, η Βιγιαρεάλ υποδέχεται την Χιρόνα (23:00) και η Betshop προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Όρθια στο “Σάντσεθ Πιθχουάν” έμεινε την περασμένη αγωνιστική η Βιγιαρέαλ, παραχωρώντας “λευκή” ισοπαλία (0-0) με τη Σεβίλλη. Δεν φοβήθηκε σε καμία περίπτωση την αντίπαλο, είχε τις ευκαιρίες της να πάρει τη νίκη, ενώ σε κάποιες περιπτώσεις στάθηκε αρκετά τυχερή, που δεν έχασε και το βαθμό. Χωρίς νίκη ακόμη στο πρωτάθλημα η Βιγιαρεάλ, στην πρεμιέρα ηττήθηκε 2-1 από από τη Σοσιεδάδ εντός έδρας.

Από τη δική της πλευρά, η Χιρόνα υπέκυψε στην ανωτερότητα της Ρεάλ Μαδρίτης, γνωρίζοντας την εντός έδρας ήττα με 4-1. Ευτύχησε να προηγηθεί στο 16′ (0-1), δέχθηκε την ισοφάριση πριν την ανάπαυλα (1-1 στο 39′) και στην επανάληψη υστέρησε σημαντικά από την αντίπαλο, με αποτέλεσμα να δεχθεί σε 28′ λεπτά τρία γκολ (52′-80′). Δεύτερη αγωνιστική που αγνοεί τη νίκη η Χιρόνα, στην πρεμιέρα αναδείχθηκε ισόπαλη χωρίς τέρματα (0-0) με τη Βαγιαδολίδ εντός έδρας.

*Ισχύει μόνο για εγγεγραμμένα μέλη της Betshop.