Για την 17η αγωνιστική της Premier League, η Μάντσεστερ Σίτι υποδέχεται την Έβερτον (14:30) και η Betshop προσφέρει την αναμέτρηση με 539+ αγορές!

Την πρώτη της ήττα στο φετινό πρωτάθλημα υπέστη η Μάντσεστερ Σίτι, μετά από 15 αναμετρήσεις με απολογισμό 13 νίκες και δυο ισοπαλίες. Για την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Πεπ Γκουαρδιόλα φιλοξενήθηκε από την Τσέλσι, στην έδρα της οποίας γνώρισε την ήττα με 2-0. Βρέθηκε πίσω στο σκορ λίγο πριν από την ανάπαυλα, ενώ το δεύτερο τέρμα που δέχθηκε στο 78′, έκρινε και το ματς. Μετά από την ήττα αυτή, υποχώρησε στη δεύτερη θέση, όπου μετράει 41 βαθμούς, ούσα έναν πίσω από τη πρωτοπόρο Λίβερπουλ. Επικράτησε και στα οκτώ εντός της για το φετινό πρωτάθλημα. Μεσοβδόμαδα, πήρε τη νίκη με 2-1 επί της Χόφενχαϊμ, για το Champions League.

Μακριά από τα νικηφόρα αποτελέσματα παραμένει εδώ και τρία παιχνίδια για το πρωτάθλημα η Έβερτον, με δυο ισοπαλίες και μια ήττα. Για την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Μάρκο Σίλβα υποδέχθηκε τη Γουότφορντ, με την οποία και αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2. Παρότι προηγήθηκε με Ριτσάρλισον στο 15′, δέχθηκε την ανατροπή (63′, 65′), πριν ισοφαρίσει εν τέλει για το τελικό αποτέλεσμα με το τέρμα του Ντιν στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων. Με το βαθμό που πήρε, έφτασε τους 24 συνολικά και είναι στην έβδομη θέση. Μια νίκη και από τρεις ισοπαλίες και ήττες ο φετινός εκτός έδρας απολογισμός της στο πρωτάθλημα.

*Ισχύει μόνο για εγγεγραμμένα μέλη της Betshop.