Σε επαναληπτική αναμέτρηση για τη φάση των “16” του Copa del Rey, η Βαλένθια υποδέχεται τη Χιχόν (22:30) και η Betshop προσφέρει την αναμέτρηση με 553+ αγορές!

Μακριά από τα νικηφόρα αποτελέσματα παραμένει εδώ και τρία παιχνίδια σε όλες τις διοργανώσεις η Βαλένθια, μετρώντας μια ισοπαλία και δυο ήττες. Το Σάββατο, η ομάδα του Μαρθελίνο υποδέχθηκε τη Βαγιαδολίδ, στα πλαίσια της La Liga, με την οποία μοιράστηκε από ένα βαθμό, μετά και το μεταξύ τους 1-1. Αν και προηγήθηκε στο σκορ με το τέρμα του Ντάνι Παρέχο στο 71′, είδε την αντίπαλό της να φτάνει στην ισοφάριση οκτώ λεπτά πριν το φινάλε. Με το βαθμό που πήρε, έφτασε τους 23 συνολικά και είναι στην 11η θέση, όπου “συγκατοικεί” με τη Λεβάντε. Πέντε νίκες, επτά ισοπαλίες και δυο ήττες ο εντός έδρας φετινός απολογισμός της, ούσα αήττητη στα επτά τελευταία εξ’ αυτών (5-2-0). Απόψε, θα παραταχθεί με μόνο στόχο την ανατροπή τους εις βάρους της 2-1 από το πρώτο παιχνίδι.

Αήττητη παρέμεινε για δεύτερο διαδοχικό παιχνίδι η Χιχόν, μετά και τη νίκη επί της Βάλενθια (2-1 εντός), στο πρώτο μεταξύ τους ματς. Το Σάββατο, η ομάδα του Χοσέ Αλμπέρτο Λόπεθ φιλοξενήθηκε από την Αλμπαθέτε, για την Segunda Division, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1. Παρότι προηγήθηκε με τον Τζούρτζεβιτς στο 24′, είδε την αντίπαλό της να φτάνει στην ισοφάριση, τέσσερα λεπτά πριν από το φινάλε. Με το βαθμό που πήρε, έφτασε τους 27 συνολικά και είναι στην 12η θέση της κατάταξης. Δυο νίκες, επτά ισοπαλίες και πέντε ήττες ο απολογισμός της σε όλες τις φετινές εξόδους της, ούσα αήττητη στις πέντε πιο πρόσφατες (1-4-0). Στο αποψινό παιχνίδι, θα προσπαθήσει να υπερασπιστεί το υπέρ της 2-1, έτσι ώστε να πάρει αυτή την πρόκριση για την επόμενη φάση του κυπέλλου.

**Ισχύει μόνο για εγγεγραμμένα μέλη της Betshop.