Στα πλαίσια των play-offs του Europa League, η Μπράγκα φιλοξενεί τη Σπαρτάκ Μόσχας (21:45) και η Betshop προσφέρει την αναμέτρηση με 345+ αγορές!

Την πρώτη της ήττα μετά από τρεις διαδοχικές νίκες σε όλες τις διοργανώσεις, υπέστη η Μπράγκα. Την Κυριακή, το σύνολο του Σα Πίντο φιλοξενήθηκε από τη Σπόρτινγκ Λισσαβώνας, για τη Liga NOS, στην έδρα της οποίας γνώρισε την ήττα με 2-1. Βρέθηκε πίσω με δυο τέρματα από το πρώτο κιόλας ημίχρονο, με τον Ουίλσον Εντουάρντο να μειώνει απλά στο τελικό αποτέλεσμα στο 73ο λεπτό. Σημειώθηκε G/G και Over 2.5 και στα τέσσερα τελευταία της, σε όλες τις διοργανώσεις. Επικράτησε και στα τρία τελευταία εντός της, ανεξάρτητα από τη διοργάνωση.

Αήττητη εδώ και πέντε αναμετρήσεις σε όλες τις διοργανώσεις παραμένει η Σπαρτάκ Μόσχας, μετρώντας τέσσερις νίκες και μια ισοπαλία. Τη Δευτέρα, το σύνολο του Όλεγκ Κονονοφ υποδέχθηκε την ΤΣΣΚΑ Μόσχας, στο μεταξύ τους ντέρμπι για τη ρωσική Premier League, της οποίας και επικράτησε με 2-1. Ο Ζιζό σημείωσε και τα δυο τέρματα της ομάδας του (59′, 79′), με τους φιλοξενούμενους να ισοφαρίζουν προσωρινά σε 1-1 (68′). Σημειώθηκε G/G και Over 2.5 και στα τέσσερα τελευταία της, σε όλες τις διοργανώσεις. Εκτός έδρας μετράει δυο νίκες και από μια ισοπαλία και ήττα, τη φετινή σεζόν.