Σε φιλική αναμέτρηση στο “Wembley” του Λονδίνου, η Βραζιλία αντιμετωπίζει την Ουρουγουάη (22:00) και η Betshop προσφέρει την αναμέτρηση με 545+ αγορές!

Από τέσσερις διαδοχικές νίκες σε επίπεδο φιλικών προέρχεται η Βραζιλία. Μετά από εκείνες επί των ΗΠΑ (0-2), Ελ Σαλβαδόρ (5-0) και Σαουδικής Αραβίας (0-2), η ομάδα του Τίτε αντιμετώπισε την Αργεντινή στο μεταξύ τους ντέρμπι στη Τζέντα της Σαουδικής Αραβίας, της οποίας και επικράτησε με 0-1. Το τέρμα που έκρινε και το ματς, σημείωσε στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Ζοάο Μιράντα. Απουσιάζουν από την αποστολή της λόγω τραυματισμών οι μέσοι Κοουτίνιο και Κασεμίρο, καθώς και ο αριστερός μπακ Μαρσέλο. Την ερχόμενη Τρίτη (20/11), θα αντιμετωπίσει το Καμερούν (21:30), επίσης σε φιλική αναμέτρηση.

Μια νίκη και δυο ήττες ο απολογισμός για την Ουρουγουάη, σε τρία φιλικά παιχνίδια μετά και την ολοκλήρωση του Παγκοσμίου Κυπέλλου, το περασμένο καλοκαίρι. Στο τελευταίο από αυτά, η ομάδα του Όσκαρ Ταμπάρεζ έπαιξε κόντρα στην Ιαπωνία, στη Σαϊτάμα, από την οποία και ηττήθηκε με σκορ 4-3. Οι Περέιρο (28′), Καβάνι (57′) και Τζόναθαν Ροντρίγκεζ (75′) σημείωσαν τα τέρματα για την ομάδα τους. Δεύτερη διαδοχική ήττα, μετά και από εκείνη κόντρα στην Κορέα (2-1), ενώ είχε προηγηθεί η νίκη επί του Μεξικού (1-4). Από την αποστολή της απουσιάζουν οι τραυματίες Μουσλέρα (ΤΕ), Γοδίν (ΑΜ), Χιμένες (ΑΜ) και Στουάνι (ΕΠ). Την ερχόμενη Τρίτη (20/11), θα αντιμετωπίσει τη Γαλλία (22:00), επίσης σε φιλική αναμέτρηση.

*Ισχύει μόνο για εγγεγραμμένα μέλη της Betshop.