Για την 5η αγωνιστική της Primera Division, η Θέλτα φιλοξενεί τη Βαγιαδολίδ (17:15) και η Betshop προσφέρει την αναμέτρηση με περισσότερες από 320 αγορές!

Σ’ ένα θεαματικό παιχνίδι, η Θέλτα γνώρισε την πρώτη ήττα στο φετινό πρωτάθλημα, από την Χιρόνα με 3-2 εκτός έδρας. Έχανε 2-1 στο πρώτο ημίχρονο, δέχθηκε τρίτο στο 56′ (3-1), αντέδρασε και μείωσε στο 87′ (3-2), χωρίς να καταφέρει τίποτα περισσότερο. Στις τρεις πρώτες αγωνιστικές μετρούσε δύο νίκες και μια ισοπαλία, βρήκε δίχτυα σε όλα της τα παιχνίδια.

Στον αντίποδα, η Βαγιαδολίδ έδωσε συνέχεια στις προβληματικές εμφανίσεις, γνωρίζοντας την εντός έδρας ήττα με 1-0 από την Αλαβές. Είχε τον έλεγχο στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα και άξιζε να πάρει το προβάδισμα, δεν εκμεταλλεύτηκε τις ευκαιρίες που της δόθηκαν και στις καθυστερήσεις υπέστη το σοκ (0-1 στο 93′). Τέταρτη αγωνιστική χωρίς νίκη η Βαγιαδολίδ (0-2-2), η οποία βρίσκεται στην αναζήτηση του πρώτου “τρίποντου”.

*Ισχύει μόνο για εγγεγραμμένα μέλη της Betshop.