Για την 28η αγωνιστική της Premier League, η Μάντσεστερ Σίτι υποδέχεται τη Γουέστ Χαμ (22:00) και η Betshop προσφέρει την αναμέτρηση με 539+ αγορές!

Από την τρίτη διαδοχική της νίκη στο πρωτάθλημα προέρχεται η Μάντσεστερ Σίτι, μετά και από εκείνες επί των Άρσεναλ (3-1 εντός) και Έβερτον (0-2 εκτός). Για την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Πεπ Γκουαρδιόλα υποδέχθηκε την Τσέλσι, της οποίας επικράτησε με το εντυπωσιακό 6-0. Τα τέρματα των Στέρλινγκ (4′, 80′), Αγουέρο (13′, 19′, πεν. 56′) και Γκουντογκάν (25′). Τα δέκα από τα έντεκα τελευταία της ματς πρωταθλήματος, ολοκληρώθηκαν με Over 2.5. Έφτασε τους 65 βαθμούς και είναι στη δεύτερη θέση, απέχοντας ένα πόντο από την πρωτοπόρο Λίβερπουλ. Σε 14 συνολικά εντός έδρας παιχνίδια για το πρωτάθλημα, πανηγύρισε 13 νίκες, ενώ υπέστη και μια ήττα. Παράλληλα, τα 13 ολοκληρώθηκαν και με Over 2.5. Την Κυριακή, επικράτησε στα πέναλτι 3-4 της Τσέλσι, μετά και το μεταξύ τους 0-0 σε κανονική διάρκεια και παράταση, για τον τελικό του League Cup.

Επιστροφή στα νικηφόρα αποτελέσματα για τη Γουέστ Χαμ, μετά από τέσσερα ματς για το πρωτάθλημα, με απολογισμό δυο ισοπαλίες και δυο ήττες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Μανουέλ Πελεγκρίνι υποδέχθηκε τη Φούλαμ, κόντρα στην οποία πήρε τη νίκη με 3-1. Παρότι βρέθηκε πίσω από το τρίτο λεπτό, κατάφερε να φτάσει στην ανατροπή πριν από το ημίχρονο, με τα τέρματα των Ερντάντες (29′) και Ντιόπ (40′), με το τελικό 3-1 να διαμορφώνεται από τον Αντόνιο, στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων. Τρίτο διαδοχικό G/G για το πρωτάθλημα. Έφτασε έτσι τους 36 βαθμούς και είναι στην ένατη θέση, μαζί με την Έβερτον, έχοντας και ένα παιχνίδι λιγότερο. Τέσσερις νίκες, τρεις ισοπαλίες και έξι ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της στο φετινό πρωτάθλημα, αγνοώντας το διπλό στις τέσσερις πιο πρόσφατες της εξόδους (0-1-3). Οι εννέα τελευταία ολοκληρώθηκαν με 2-3 Goals.