Σε εξ’ αναβολής αναμέτρηση για την τρίτη αγωνιστική του Brasileirao Serie A, η Σάντος υποδέχεται τη Βάσκο ντα Γκάμα (02:00) και η Betshop προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Επιστροφή στα αρνητικά αποτελέσματα για τη Σάντος, μετά από έξι παιχνίδια με απολογισμό τέσσερις νίκες και δυο ισοπαλίες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Κούκα φιλοξενήθηκε από την Κρουζέιρο, στην έδρα της οποίας γνώρισε την ήττα με 2-1. Παρότι προηγήθηκε με τον Γκάμπριελ στο 16′, είδε την αντίπαλο της να ισοφαρίζει στο ξεκίνημα της επανάληψης και να ολοκληρώνει την ανατροπή στα τελευταία λεπτά, “κλέβοντας” έτσι τη νίκη. Μετά από 25 αναμετρήσεις, βρίσκεται στην 11η θέση με 32 βαθμούς, όσους έχει και η Μποταφόγκο.

Σε αντίθεση με την αποψινή της αντίπαλο, η Βάσκο ντα Γκάμα πανηγύρισε την πρώτη της νίκη μετά από πέντε παιχνίδια, με απολογισμό μια ισοπαλία και τέσσερις ήττες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Αλμπέρτο Βαλεντίμ υποδέχθηκε την Μπαΐα, κόντρα στην οποία επικράτησε με 2-1. Παρότι προηγήθηκε με το πέναλτι του Πίκατσου στο 32′, είδε την αντίπαλό της να ισοφαρίζει στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους. Ωστόσο, το τέρμα του Μαρόνι στο 78′ ήταν και αυτό που έκρινε την αναμέτρηση. Έφτασε έτσι τους 28 βαθμούς και είναι στην 16η θέση, μαζί με τη Σαπεκοένσε.

*Ισχύει μόνο για εγγεγραμμένα μέλη της Betshop.