Στα πλαίσια της ημιτελικής φάσης του Gold Cup, η Τζαμάικα αντιμετωπίζει τις ΗΠΑ (04:30) και η Betshop προσφέρει την αναμέτρηση με 503+ αγορές!

Δυο νίκες και δυο ισοπαλίες είναι ο απολογισμός για τη Τζαμάικα στο φετινό Gold Cup. Για την προημιτελική φάση, το σύνολο του Θίοντορ Γουίτμορ αντιμετώπισε τον Παναμά, του οποίου και επικράτησε με 1-0, παίρνοντας έτσι το εισιτήριο για τα ημιτελικά. Το τέρμα που σημείωσε στο 75ο λεπτό ο Μάτοκς, από το σημείο του πέναλτι, ήταν και αυτό που έκρινε την αναμέτρηση. Αυτή ήταν και η πρώτη της νίκη, μετά από δυο σερί ισοπαλίες με Ελ Σαλβαδόρ (0-0) και Κουρακάο (1-1). Σημειώθηκε Under 2.5 στα τρία τελευταία της παιχνίδια, φιλικά και επίσημα.

Αντιθέτως, σε τέσσερα παιχνίδια για τη διοργάνωση, οι ΗΠΑ έχουν πανηγυρίσει ισάριθμες νίκες. Για την προημιτελική φάση, το σύνολο του Γκρεγκ Μπερχάλτερ αντιμετώπισε το Κουρακάο, του οποίου επικράτησε με 1-0, εξασφαλίζοντας μια θέση στα ημιτελικά. Το τέρμα που σημείωσε στο 25ο λεπτό ο ΜακΚένι, ήταν και αυτό που έκρινε την αναμέτρηση. Εξαιρετικοί για ακόμη μια φορά στα αμυντικά τους καθήκοντα, διατηρώντας ανέπαφη την εστία τους σε όλα τα παιχνίδια της διοργάνωσης, φτάνοντας παράλληλα τα έξι σερί ματς που ολοκληρώνονται με N/G.