Στα πλαίσια της έκτης αγωνιστικής στη Liga NOS, η Μπράγκα φιλοξενεί τη Μαρίτιμο (21:00) και η Betshop προσφέρει την αναμέτρηση με 462+ αγορές!

Αγνοεί τη νίκη εδώ και τέσσερις αναμετρήσεις η Μπράγκα, έχοντας απολογισμό μια ισοπαλία και τρεις ήττες. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Σα Πίντο φιλοξενήθηκε από τη Σετούμπαλ, στην έδρα της οποίας ηττήθηκε με 1-0. Το τέρμα που δέχθηκε στο 74ο λεπτό ήταν αυτό που έκρινε την αναμέτρηση, με την ίδια να ολοκληρώνει το ματς με δέκα παίκτες, μετά και την αποβολή του Φρανσέρτζιο στις καθυστερήσεις. Σημειώθηκε Over 2.5 στα τρία από τα πέντε φετινά της ματς. Νικηφόρα τα έντεκα από τα 15 τελευταία εντός της στη διοργάνωση, έχοντας υποστεί παράλληλα και τέσσερις ήττες.

Στα αρνητικά αποτελέσματα επέστρεψε η Μαρίτιμο, μετά και τη νίκη που πανηγύρισε κόντρα στην Πάσος Φερέιρα (0-1 εκτός). Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Νούνο Σάντος φιλοξένησε τη Μπελενένσες, κόντρα στην οποία γνώρισε την ήττα με 1-2. Ο Μαρσελίνιο ήταν αυτό που πέτυχε το μοναδικό τέρμα της ομάδας του, μειώνοντας προσωρινά σε 1-2, στο 47ο λεπτό. Σημειώθηκε G/G στα τέσσερα από τα πέντε φετινά της ματς. Γνώρισε την ήττα στις έξι από τις επτά τελευταίες εξόδους της στη διοργάνωση, έχοντας πανηγυρίσει και ένα διπλό.