Για την 31η αγωνιστική της Premier League, η Λίβερπουλ υποδέχεται την Γουότφορντ (19:30).

Μετά από τρεις σερί νίκες, η Λίβερπουλ την περασμένη αγωνιστική δεν τα κατάφερε, γνωρίζοντας την ήττα με 2-1 από την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ. Μόλις στο 14ο λεπτό της αναμέτρησης ο Ράσφορντ άνοιξε το σκορ και δέκα λεπτά αργότερα ο ίδιος ποδοσφαιριστής διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Οι «κόκκινοι» έβαλαν «φωτιά» στο 66′ του αγώνα χάρη στο αυτογκόλ του Μπαιγί, αλλά στην συνέχεια δεν κατάφεραν να πετύχουν το γκολ της ισοφάρισης. Πλέον το σύνολο του Κλοπ μετρά 17 νίκες, εννέα ισοπαλίες και τέσσερις ήττες, με συντελεστή τερμάτων 68-34, ευρισκόμενο στην 4η θέση της βαθμολογίας.

Από την άλλη πλευρά, η Γουότφορντ φιγουράρει στα μεσαία «στρώματα» της βαθμολογίας και βρίσκεται στο +9 από την ζώνη του υποβιβασμού. Την προηγούμενη αγωνιστική κόντρα στην Άρσεναλ ηττήθηκε 3-0 εκτός έδρας. Στο 8ο λεπτό ο Μουστάφι έστειλε την μπάλα στο βάθος της εστίας του Καρνέζη, ενώ στο 59′ ο Μικιταριάν συνεργάστηκε άψογα με τον Ομπαμεγιάνγκ και ο τελευταίος χρίστηκε σκόρερ. Το τελικό 3-0 «έγραψε» ο Αρμένιος άσος με όμορφο τελείωμα. Έτσι οι «σφήκες» μετρούν 10 νίκες, έξι ισοπαλίες και 14 ήττες και λαμβάνουν την 10η θέση έχοντας συλλέξει 36 πόντους.

Η αναμέτρηση προσφέρεται από την Betshop με πλήθος αγορών.

***Ισχύει μόνο για εγγεγραμμένα μέλη της Betshop.