Για την 25η αγωνιστική της Premier League, η Λέστερ υποδέχεται τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (16:05) και η Betshop προσφέρει την αναμέτρηση με 345+ αγορές!

Μακριά από τα νικηφόρα αποτελέσματα παραμένει εδώ και τρία παιχνίδια για το πρωτάθλημα η Λέστερ, όπου μετράει μια ισοπαλία και δυο ήττες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Κλοντ Πιέλ φιλοξενήθηκε από τη Λίβερπουλ, με την οποία μοιράστηκε από ένα βαθμό, μετά και το μεταξύ τους 1-1. Παρότι βρέθηκε πίσω στο τρίτο μόλις λεπτό, κατάφερε να φτάσει στην ισοφάριση με τον Μαγκουάιρ, στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους. Πρώτος βαθμός μετά από τις ήττες κόντρα σε Σαουθάμπτον (1-2 εντός) και Γουλβς (4-3 εκτός), φτάνοντας έτσι τους 32 συνολικά, απέχοντας τόσο από την πρώτη πεντάδα, όσο και από την επικίνδυνη ζώνη. Εντός έδρας έχει απολογισμό τέσσερις νίκες, δυο ισοπαλίες και πέντε ήττες στα πλαίσια του φετινού πρωταθλήματος, έχοντας ηττηθεί στα τρία από τα τέσσερα τελευταία της (1-0-3).

Αήττητη παραμένει εδώ και επτά αναμετρήσεις στο πρωτάθλημα η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, μετρώντας έξι νίκες και μια ισοπαλία. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Όλε Γκούναρ Σόλσκιερ υποδέχθηκε τη Μπέρνλι, με την οποία έμεινε στο 2-2. Παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ με 0-2 (51′, 81′), κατάφερε να αποφύγει την ήττα, χάρη στα τέρματα των Πογκμπά (πεν. 87′) και Λίντελοφ (90’+2). Πρώτη της απώλεια μετά από έξι διαδοχικές νίκες, ενώ με το βαθμό που πήρε, έφτασε τους 45 συνολικά, που τη φέρνουν στην έκτη θέση της κατάταξης. Έξι νίκες, δυο ισοπαλίες και τέσσερις ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της στο φετινό πρωτάθλημα, έχοντας πάρει το διπλό στις τρεις τελευταίες εξόδους της.