Στον πρώτο τελικό για τα play off ανόδου/παραμονής στην Premiership, η Νταντί Γιουνάιτεντ φιλοξενεί τη Σεντ Μίρεν (21:45), με τη Betshop να προσφέρει την αναμέτρηση με 491+ αγορές!

Πανηγυρίζοντας δυο νίκες επί της Ινβερνές (0-1 εκτός, 3-0 εντός), η Νταντί Γιουνάιτεντ εξασφάλισε τη συμμετοχή της στον τελικό των play off ανόδου/παραμονής. Στο τελευταίο παιχνίδι της, υποδέχθηκε την Ινβερνές, της οποίας και επικράτησε με 3-0. Ο Κλαρκ άνοιξε το σκορ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου με πέναλτι, με τον Σο στο 54′ να κάνει δυο τα τέρματα της και τον Σαφράνκο να γράφει το τελικό 3-0 στο 80′. Αυτή ήταν και η πέμπτη νίκη της στα έξι τελευταία παιχνίδια της, στα οποία υπέστη και μια ήττα. Στα δέκα τελευταία ματς που έδωσε μπροστά στο κοινό της, για το πρωτάθλημα, έχει απολογισμό οκτώ νίκες και από μια ισοπαλία και ήττα.

Μέσω των αγώνων μπαράζ θα προσπαθήσει να μείνει στην κατηγορία η Σεντ Μίρεν, αποτέλεσμα μιας κακή χρονιάς. Στο τελευταίο παιχνίδι της, φιλοξενήθηκε από τη Νταντί, στην έδρα της οποίας πήρε το διπλό, μετά και το τελικό 2-3. Μεγάλος πρωταγωνιστής στη νίκη της ομάδας του ήταν ο Κούκι, ο οποίος σημείωσε και τα τρία τέρματα της (51′, 58′, 76′), παρότι βρέθηκε πίσω με 1-0 στο 14′, ενώ είχε δεχθεί προσωρινά την ισοφάριση 2-2 στο 74′. Αυτή ήταν και η δεύτερη σερί νίκη, μετά και από εκείνη επί της Χάμιλτον (2-0 εντός), ενώ παρέμεινε αήττητη στα έξι τελευταία της (3-3-0). Στις δέκα πιο πρόσφατες εξόδους της για το πρωτάθλημα, έχει απολογισμό δυο νίκες και από τέσσερις ισοπαλίες και ήττες.