Για την δεύτερη αγωνιστική στον τέταρτο όμιλο του Παγκοσμίου Κυπέλλου, η Αργεντινή αντιμετωπίζει την Κροατία (21:00), σε μια αναμέτρηση που προσφέρεται από την Betshop με πλήθος αγορών.

Η “παρέα” του Λιονέλ Μέσι ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της με… γκέλα, καθώς δεν κατάφερε να κάμψει την αντίσταση των μαχητικών Ισλανδών. Δεν το έκανε, μάλιστα, αν και προηγήθηκε μόλις στο 19ο λεπτό στο σκορ, ενώ ο αστέρας της Μπαρτσελόνα εξελίχθηκε σε μοιραίο για την ομάδα του, καθώς έχασε πέναλτι στο 64′.

Από την άλλη πλευρά, η Κροατία με νίκη μπορεί να “κλειδώσει” την πρόκριση στην επόμενη φάση, σε περίπτωση που κερδίσει σήμερα. Στην πρεμιέρα αντιμετώπισε την Νιγηρία και επικράτησε χωρίς να αντιμετωπίσει σημαντικά προβλήματα, πετυχαίνοντας από ένα τέρμα σε κάθε ημίχρονο. Πιο συγκεκριμένα, προηγήθηκε με αυτογκόλ στο 32′ και το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Λούκα Μόντριτς στο 71′.

**Ισχύει μόνο για εγγεγραμμένα μέλη της Betshop.