Για την 20η αγωνιστική της Super League, ο Παναιτωλικός υποδέχεται τη Λάρισα (19:00) και η Betshop προσφέρει την αναμέτρηση με 471+ αγορές!

Επιστροφή στα νικηφόρα αποτελέσματα για τον Παναιτωλικό, μετά από τέσσερις αναμετρήσεις για το πρωτάθλημα, με απολογισμό δυο ισοπαλίες και δυο ήττες. Την περασμένη αγωνιστική, η ομάδα του Τραϊανού Δέλλα φιλοξενήθηκε από τη Λαμία, στην έδρα της οποίας επικράτησε με 0-2. Ο Γουίλιαν στο 25′ έβαλε μπροστά στο σκορ την ομάδα του, με τον Μπαΐροβιτς να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα στο 71ο λεπτό. Με τους τρεις βαθμούς που πήρε, έφτασε τους 26 συνολικά και είναι στην έβδομη θέση, μαζί με την Ξάνθη, η οποία έχει και παιχνίδι περισσότερο. Στις τέσσερις νίκες, τρεις ισοπαλίες και δυο ήττες ο εντός έδρας απολογισμός του στο φετινό πρωτάθλημα, έχοντας ηττηθεί μια φορά στα οκτώ τελευταία αντίστοιχα ματς του (4-3-1).

Αγνοεί τη νίκη εδώ και τέσσερις αναμετρήσεις για το πρωτάθλημα η Λάρισα, όπου και μετράει κατά σειρά δυο ισοπαλίες και δυο ήττες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Τζιανλούκα Φέστα υποδέχθηκε τον Ατρόμητο, από τον οποίο ηττήθηκε με 0-1. Το τέρμα που δέχθηκε ένα λεπτό πριν από τη συμπλήρωση των 90′, ήταν αρκετό για να της στερήσει το όποιο θετικό αποτέλεσμα. Ήταν η δεύτερη διαδοχική της ήττα, μετά και από εκείνη που προηγήθηκε κόντρα στον Ολυμπιακό (4-0 εκτός). Υποχώρησε έτσι στην 12η θέση με 20 βαθμούς, όσους έχει και ο ΠΑΣ Γιάννινα, με παιχνίδι όμως περισσότερο. Μια νίκη, δυο ισοπαλίες και έξι ήττες ο απολογισμός της στις φετινές εξόδους για το πρωτάθλημα, αγνοώντας το διπλό στις οκτώ πιο πρόσφατες από αυτές (0-2-6).