Για την έκτη αγωνιστική του Nations League, η Κύπρος υποδέχεται τη Νορβηγία (21:45) και η Betshop προσφέρει την αναμέτρηση με 456+ αγορές!

Μακριά από τα νικηφόρα αποτελέσματα παραμένει εδώ και τρεις αγωνιστικές στο Nations League, η Κύπρος, μετρώντας δυο ισοπαλίες και μια ήττα. Την Παρασκευή, η ομάδα του Ραν Μπεν Σίμον υποδέχθηκε τη Βουλγαρία, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη με σκορ 1-1. Παρότι προηγήθηκε με το τέρμα του Ζαχαρίου στο 24′, είδε την αντίπαλό της να φτάνει στην ισοφάριση, με πέναλτι, ένα λεπτό πριν το φινάλε. Με το βαθμό που πήρε, έφτασε τους πέντε συνολικά και είναι στην τρίτη θέση του ομίλου, οπότε και χρειάζεται ένα βαθμό για να αποφύγει την τελευταία θέση ή απλά να μην κερδίσει η Σλοβενία. Επικράτησε μια φορά στα δώδεκα τελευταία παιχνίδια της, φιλικά και επίσημα, μετρώντας τρεις ισοπαλίες και οκτώ ήττες.

Από την πλευρά της, η Νορβηγία παραμένει αήττητη στα τρία τελευταία παιχνίδια της για το Nations League, όπου και μετράει δυο νίκες και μια ισοπαλία. Την Παρασκευή, η ομάδα του Λαρς Λάγκερμπακ φιλοξενήθηκε από τη Σλοβενία, με την οποία μοιράστηκε από ένα βαθμό, μετά και το μεταξύ τους 1-1. Παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ μετά από εννέα λεπτά αγώνα, εν τέλει έφτασε στην ισοφάριση με τον Γιόνσεν, πέντε λεπτά πριν το φινάλε. Έφτασε έτσι τους δέκα βαθμούς και είναι στην κορυφή του ομίλου, μαζί με τη Βουλγαρία, της οποίας και υπερτερεί στην ισοβαθμία. Μια ισοπαλία και μια ήττα στις δυο εξόδους της στη διοργάνωση, που είναι και τα μοναδικά από τα εννέα τελευταία που δεν έχει επικρατήσει.

*Ισχύει μόνο για εγγεγραμμένα μέλη της Betshop.