Για την 17η αγωνιστική της Premier League, η Σαουθάμπτον φιλοξενεί την Άρσεναλ (15:30) και η Betshop προσφέρει την αναμέτρηση με 568+ αγορές!

Μακριά από τα νικηφόρα αποτελέσματα παραμένει εδώ και δώδεκα αναμετρήσεις η Σαουθάμπτον, μετρώντας πέντε ισοπαλίες και εφτά ήττες. Για την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ραλφ Χάσενχουτλ φιλοξενήθηκε από την Κάρντιφ, από την οποία και ηττήθηκε με 1-0. Το τέρμα που δέχθηκε στο 74ο λεπτό ήταν και αυτό που έκρινε την αναμέτρηση. Μετά και από αυτό το νέο αρνητικό αποτέλεσμα, μένει σταθερά στην τελευταία θέση, με εννέα βαθμός σε 16 αναμετρήσεις, όσους έχει και η Φούλαμ, ενώ παράλληλα απέχει τρεις πόντους από τη ζώνη σωτηρίας. Σε επτά εντός έδρας παιχνίδια έχει απολογισμό πέντε ισοπαλίες και δυο ήττες.

Σε αντίθεση με τη σημερινή της αντίπαλο, η Άρσεναλ παραμένει αήττητη εδώ και 14 παιχνίδια σε επίπεδο πρωταθλήματος, με δέκα νίκες και τέσσερις ισοπαλίες. Για την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ουνάι Έμερι υποδέχθηκε τη Χάντερσφιλντ, της οποίας και επικράτησε με 1-0. Το τέρμα που σημείωσε ο Λούκας Τορέιρα, επτά λεπτά πριν το φινάλε, στάθηκε αρκετό για να χαρίσει τη νίκη στην ομάδα του. Έτσι, έφτασε τους 34 βαθμούς συνολικά και είναι στην τέταρτη θέση, μαζί με την Τσέλσι. Σε επτά εξόδους για το φετινό πρωτάθλημα, μετράει τέσσερις νίκες, δυο ισοπαλίες και μια ήττα, ούσα αήττητη στις έξι τελευταίες της (4-2-0). Την Πέμπτη, επικράτησε με 1-0 της Καραμπάκ, εντός έδρας, στα πλαίσια του Europa League.

*Ισχύει μόνο για εγγεγραμμένα μέλη της Betshop.