Στα πλαίσια των ημιτελικών του Europa League, η Άιντραχτ Φρανκφούρτης φιλοξενεί την Τσέλσι (22:00) και η Betshop προσφέρει την αναμέτρηση με 535+ αγορές.

Αήττητη παραμένει εδώ και τρία παιχνίδια η Άιντραχτ Φρανκφούρτης, μετρώντας μια νίκη και δυο ισοπαλίες ανεξάρτητα από τη διοργάνωση. Το Σάββατο, το σύνολο του Άντι Χούτερ φιλοξένησε τη Χέρτα Βερολίνου, για τη Bundesliga, με την οποία και αναδείχθηκε ισόπαλη χωρίς τέρματα. Αυτή ήταν και η δεύτερη διαδοχική της ισοπαλία, έχοντας προηγηθεί εκείνη με τη Βόλφσμπουργκ (1-1 εκτός), για την ίδια διοργάνωση. Με το βαθμό που πήρε, έφτασε τους 54 συνολικά και είναι στην τέταρτη θέση της κατάταξης. Εντός έδρας μετράει 13 νίκες, πέντε ισοπαλίες και τέσσερις ήττες στη σεζόν, έχοντας υποστεί μόλις μια ήττα στα έντεκα τελευταία αντίστοιχα παιχνίδια της (6-4-1). Στα προημιτελικά, άφησε εκτός τη Μπενφίκα (ήττα 4-2 εκτός, νίκη 2-0 εντός).

Παράλληλα, και η Τσέλσι προέρχεται από αήττητο σερί τριών αναμετρήσεων σε όλες τις διοργανώσεις, μετρώντας μια νίκη και δυο ισοπαλίες. Την Κυριακή, το σύνολο του Μαουρίτσιο Σάρι αντιμετώπισε τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, εκτός έδρας, για την Premier League, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1. Βρέθηκε πίσω στο 11′, για να φτάσει στην ισοφάριση με τον Μάρκος Αλόνσο, δυο λεπτά πριν το ημίχρονο. Αυτό ήταν και το τρίτο σερί παιχνίδι πρωταθλήματος που δεν κερδίζει (0-2-1). Έφτασε τους 68 βαθμούς και βρίσκεται στην τέταρτη θέση της κατάταξης, που οδηγεί στο Champions League. Εκτός έδρας μετράει 15 νίκες, τρεις ισοπαλίες και οκτώ ήττες στη σεζόν. Στα προημιτελικά, άφησε εκτός τη Σλάβια Πράγας, με δύο νίκες (0-1 εκτός, 4-3 εντός).