Στα πλαίσια της τρίτης αγωνιστικής στους ομίλους του Copa Africa, η Κένυα αντιμετωπίζει τη Σενεγάλη (22:00) και η Betshop προσφέρει την αναμέτρηση με 538+ αγορές!

Την πρώτη της νίκη στο φετινό Copa Africa πανηγύρισε η Κένυα, έχοντας προηγηθεί η ήττα της πρεμιέρας από την Αλγερία (0-2). Για την προηγούμενη αγωνιστική, το σύνολο του Σεμπαστιέν Μινέ αντιμετώπισε την Τανζανία, κόντρα στην οποία επικράτησε με 3-2. Αν και βρέθηκε δυο φορές πίσω στο σκορ, κατάφερε να φτάσει ισάριθμες φορές στην ισοφάριση με τους Ολούνγκα (39′) και Ομολό (62′), και εν τέλει να πάρει τη νίκη με το δεύτερο τέρμα του Ολούνγκα στο ματς (80′). Σημειώθηκε Under 2.5 στα τέσσερα από τα πέντε τελευταία της παιχνίδια, φιλικά και επίσημα.

Από την πλευρά της, η Σενεγάλη γνώρισε την πρώτη της ήττα στο φετινό Copa Africa, έχοντας προηγηθεί η νίκη της πρεμιέρας επί της Τανζανίας (2-0). Για την προηγούμενη αγωνιστική, το σύνολο του Αλιού Σισέ αντιμετώπισε την Αλγερία, κόντρα στην οποία ηττήθηκε με 0-1, μετά από το τέρμα που δέχθηκε στο τέταρτο λεπτό του δευτέρου ημιχρόνου. Πρώτη ήττα μετά από οκτώ παιχνίδια, όπου και μετρούσε κατά σειρά μια ισοπαλία και επτά νίκες. Σημειώθηκε Under 2.5, στα έξι από τα επτά τελευταία της παιχνίδια, φιλικά και επίσημα.