Για την 35η αγωνιστική της Premier League, η Γουέστ Μπρομ υποδέχεται την Λίβερπουλ (14:30).

Πολύ δύσκολα θα συνεχίσει να αγωνίζεται και την νέα σεζόν στα γήπεδα της Premier League. Η Γουέστ Μπρομ είναι ουραγός της βαθμολογίας και από την 17η θέση απέχει εννέα βαθμούς. Την τελευταία χρονικά αγωνιστική επικράτησε εκτός έδρας της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ με 1-0. Οι «τσίχλες» πέτυχαν το μοναδικό τέρμα στην αναμέτρηση με τον Τζέι Ροντρίγκεζ στο 73ο λεπτό. Μετά από αυτό το αποτέλεσμα το σύνολο του Μουρ μετρά τέσσερις νίκες, 12 ισοπαλίες και 18 ήττες, με συντελεστή τερμάτων 27-52 διαθέτοντας την χειρότερη επίθεση στο Νησί.

Από την άλλη πλευρά, η Λίβερπουλ διανύει μία εξαιρετική αγωνιστική περίοδο, ούσα στην τρίτη θέση της βαθμολογίας και στους «4» του Champions League. Στο περασμένο ματς επιβλήθηκε της Μπόρνμουθ με χαρακτηριστική άνεση 3-0, εντός έδρας. Στο 7′ ο Μανέ βρήκε δίχτυα για το 1-0, ενώ ο Σαλάχ με την σειρά του στο 69′ σημείωσε το δεύτερο τέρμα της ομάδας του στην αναμέτρηση και συγχρόνως το 30ο του στην Premier League. Το τελικό σκορ «έγραψε» ο Φιρμίνο στο 90′ μετά την ασίστ του Τσάμπερλειν. Πλέον το συγκρότημα του Κλοπ μετρά 20 νίκες, 10 ισοπαλίες και τέσσερις ήττες, με συνολικά τέρματα 78-35.

Η αναμέτρηση προσφέρεται από την Betshop με πλήθος αγορών.

***Ισχύει μόνο για εγγεγραμμένα μέλη της Betshop.