Στα πλαίσια της όγδοης αγωνιστικής των play off στη Δανία, η Μπρόντμπι φιλοξενεί τη Νόρντζελαντ (20:00), με τη Betrebels να προσφέρει την αναμέτρηση μαζί με πλήθος στοιχηματικών επιλογών.

Από τη δεύτερη διαδοχική της ήττα στα play off προέρχεται η Μπρόντμπι, έχοντας προηγηθεί εκείνη κόντρα στη Έσμπιεργκ (0-1 εντός). Για την προηγούμενη αγωνιστική, το σύνολο του Μάρτιν Ρετόφ αντιμετώπισε τη Κοπεγχάγη, εκτός, γνωρίζοντας την ήττα με 3-2. Παρότι προηγήθηκε στο έκτο λεπτό με το τέρμα του Τίμπλινγκ στο έκτο λεπτό, είδε την αντίπαλο της να φτάνει άμεσα στην ανατροπή (πεν. 10′, 12′), πριν ισοφαρίσει σε 2-2 με το αυτογκόλ του Βάβρο στο 53′. Έντεκα λεπτά αργότερα όμως, δέχθηκε και τρίτο τέρμα, χάνοντας έτσι το ματς. Έφτασε έτσι τις τέσσερις ήττες στις πέντε τελευταίες αγωνιστικές. Έχοντας συγκεντρώσει 43 βαθμούς, βρίσκεται στην πέμπτη θέση των play off, ούσα στο -7 από την πρώτη τετράδα και με ματς λιγότερο. Στις τέσσερις νίκες, έξι ισοπαλίες και επτά ήττες ο εντός έδρας απολογισμός της στο πρωτάθλημα, ούσα χωρίς τρίποντο στα τέσσερα τελευταία αντίστοιχα παιχνίδια της (0-2-2).

Αγνοεί τη νίκη εδώ και επτά παιχνίδια για το πρωτάθλημα η Νόρντζελαντ, όπου και μετράει χαρακτηριστικά τέσσερις ισοπαλίες και τρεις ήττες. Για την προηγούμενη αγωνιστική, το σύνολο του Κάσπερ Χιούλμαντ αντιμετώπισε την Έσμπιεργκ, εκτός, με την οποία και αναδείχθηκε ισόπαλη χωρίς τέρματα. Αυτός ήταν και ο πρώτος της βαθμός, μετά από τις ήττες κόντρα σε Κοπεγχάγη (0-3 εντός) και Μίντιλαντ (1-2 εντός). Βρίσκεται έτσι στην έκτη και τελευταία θέση των play off, με 40 βαθμούς, απέχοντας τρεις από την αποψινή της αντίπαλο. Στις τρεις νίκες, οκτώ ισοπαλίες και πέντε ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της στο πρωτάθλημα, ούσα αήττητη στις έξι τελευταίες εξόδους της (2-4-0).

*Ισχύουν όροι και προϋποθέσεις

Προσοχή: Το στοίχημα περιλαμβάνει ρίσκο. Στοιχηματίζοντας υπάρχει πιθανότητα να χάσετε χρήματα ή να υποστείτε ψυχολογικές επιπτώσεις. Παίξε υπεύθυνα! Τα μέλη της BetRebels πρέπει να είναι άνω των 21 ετών. Αρμόδιος ρυθμιστής παιγνίων: MGA. Για την λήψη υπηρεσιών υποστήριξης σχετικά με τον εθισμό στα Παίγνια καλέστε το ΚΕΘΕΑ στο τηλ. 210 9215776