Για την 44η αγωνιστική της Championship, η Μίλγουολ υποδέχεται την Φούλαμ (21:45).

Τρεις αγωνιστικές πριν από το φινάλε της Championship η Μίλγουολ καταλαμβάνει την έκτη θέση της κατάταξης και θα διεκδικήσει με αξιώσεις ένα εισιτήριο για τα πλέι οφ ανόδου στην μεγάλη κατηγορία. Στον αγώνα με αντίπαλο την Σέφιλντ Γιουνάιτεντ έμεινε στο 1-1 εκτός έδρας. Ο Κλαρκ έδωσε την λύση στους γηπεδούχους στο 74ο λεπτό της αναμέτρησης, όμως δύο λεπτά αργότερα οι φιλοξενούμενοι απάντησαν στο τέρμα του Άγγλου επιθετικού με τον Μόρισον να διαμορφώνει το τελικό 1-1. Έτσι το σύνολο του Χάρις μετρά σε 43 αγωνιστικές 18 νίκες, 15 ισοπαλίες και 10 ήττες, με συνολικά τέρματα 55-40.

Από την άλλη, η Φούλαμ από την δεύτερη θέση που προσφέρει απευθείας άνοδο για την Premier League, απέχει μόλις έναν πόντο (ένα ματς περισσότερο) και μέχρι τέλους θα κυνηγήσει τον προβιβασμό μετά από τέσσερα χρόνια απουσίας από τα μεγάλα σαλόνια. Για το ματς της περασμένης αγωνιστικής παραχώρησε εντός έδρας ισοπαλία με 1-1 κόντρα στην Μπρέντφορντ. Ο Μίτροβιτς στο 70ο λεπτό της αναμέτρησης έδωσε την λύση για τους γηπεδούχους όμως στις καθυστερήσεις ο Μοπέ διαμόρφωσε το τελικό σκορ. Πλέον το συγκρότημα του Γιοκάνοβιτς μετρά 23 νίκες, 13 ισοπαλίες και εφτά ήττες, με συντελεστή τερμάτων 73-42.

Η αναμέτρηση προσφέρεται από την Betrebels με πλήθος αγορών.

***Ισχύει μόνο για εγγεγραμμένα μέλη της Betrebels.