Η Ισπανία κοντράρεται με την Αργεντινή, σε διεθνή φιλική αναμέτρηση στο «Wanda Metropolitano» (22:30).

Η Ισπανία σε ένα απαιτητικό φιλικό ενάντια στην Γερμανία παραχώρησε ισοπαλία με 1-1 εκτός έδρας. Οι «φούριας ρόχας» ευτύχησαν να προηγηθούν μόλις στο 6ο λεπτό του αγώνα μετά από άψογο τελείωμα του φορ της Βαλένθιας, Ροντρίγκο. Όμως οι Γερμανοί σιγά-σιγά κέρδιζαν μέτρα στον αγωνιστικό χώρο και «απάντησαν» στο 35′ με τον Τόμας Μίλερ. Το συγκρότημα του Λοπετέγι θα αγωνιστεί σε δύο ακόμη φιλικά πριν την πρεμιέρα του Μουντιάλ, κόντρα σε Ελβετία και Τυνησία, ώστε οι ποδοσφαιριστές του Βάσκου τεχνικού να είναι απολύτως έτοιμοι για τη μεγάλη διοργάνωση.

Από την άλλη, η Αργεντινή μετά την ήττα της από την Νιγηρία επέστρεψε στα θετικά αποτελέσματα κόντρα στην Ιταλία στο πλαίσιο διεθνούς φιλικής αναμέτρησης με 2-0. Το πρώτο ημίχρονο κύλισε χωρίς μεγάλες ευκαιρίες και για τις δύο ομάδες. Όμως στο δεύτερο μέρος τα πράγματα άλλαξαν και η «μπιανκοσελέστε» άνοιξε το σκορ χάρη σε τέρμα του νεοφερμένου στον αγώνα, Μπανέγα. Επιπλέον ο Λαντσίνι στο 85ο λεπτό της αναμέτρησης έστειλε την μπάλα στο βάθος της εστίας του Μπουφόν. Ο Μέσι και η παρέα του φέτος στοχεύουν στην κατάκτηση του Μουντιάλ μετά την αποτυχημένη απόπειρα του 2014.

Η αναμέτρηση προσφέρεται από την Betrebels με πλήθος αγορών.

***Ισχύει μόνο για εγγεγραμμένα μέλη της Betrebels.