Για την 34η αγωνιστική της Championship, η Ρέντινγκ υποδέχεται την Σέφιλντ Γιουνάιτεντ (22:00).

Η Ρέντινγκ εδώ και τέσσερις αγωνιστικές δεν κατάφερε να πανηγυρίσει κάποια νίκη, με αποτέλεσμα να διατηρείται στις χαμηλές θέσεις της βαθμολογίας. Την προηγούμενη αγωνιστική έμεινε στο εντυπωσιακό 3-3 εντός έδρας κόντρα στην Ντέρμπι. Μόλις στο 6ο λεπτό ο Πάλμερ άνοιξε το σκορ αλλά δέκα λεπτά αργότερα ο Κέλι ισοφάρισε για λογαριασμό των γηπεδούχων, οι οποίοι έφτασαν στην ανατροπή στο 32′ με τέρμα του Μπάροου, όμως πριν κλείσει το ημίχρονο ο Κόφ κράτησε «ζωντανή» την ομάδα του. Τα «κριάρια» στο 46′ με τον Λόρενς έδειχναν ικανά για το τρίποντο, αλλά στο 80′ ο Μπόντβαρσον νίκησε τον Κάρσον. Έτσι το συγκρότημα του Σταμ βρίσκεται στην 18η θέση του βαθμολογικού πίνακα, μετρώντας οχτώ νίκες, 10 ισοπαλίες και 15 ήττες, με συντελεστή τερμάτων 38-45.

Από την πλευρά, η Σέφιλντ Γιουνάιτεντ μετά τις δύο διαδοχικές νίκες υπέπεσε την περασμένη αγωνιστική σε γκέλα ολκής κόντρα στην 20η Χαλ, αφού ηττήθηκε με 1-0. Οι «τίγρεις» σόκαραν τους φιλοξενούμενους στο 55′ μετά το τέρμα του Ντίκο που διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα. Έτσι η Σέφιλντ απέχει από την προνομιούχο έκτη θέση δύο πόντους και στόχος της είναι να λάβει μέρος στα πλέι οφ προβιβασμού της Championship. Επιπλέον το σύνολο του Γουίλντερ με ρεκόρ 16-4-13 και συντελεστή τερμάτων 46-39, καταλαμβάνει την 8η θέση της κατηγορίας.

Η αναμέτρηση προσφέρεται από την Betrebels με πλήθος αγορών.

***Ισχύει μόνο για εγγεγραμμένα μέλη της Betrebels.