bet365

Νιούκαστλ και Λιντς διασταυρώνουν τα ξίφη τους στην Πρέμιερ Λιγκ στις 22:00 και η αναμέτρηση προσφέρεται στην bet365 με πληθώρα ειδικών!

Δύσκολη αρχή έχει κάνει φέτος η Νιούκαστλ στο αγγλικό πρωτάθλημα. Μέχρι στιγμής δεν έχει καταφέρει να πάρει νίκη και ο απολογισμός της είναι 0-1-3. Μπόρεσε να πάρει βαθμό μόνο κόντρα στη Σαουθάμπτον εντός (2-2). Την περασμένη αγωνιστική, έπαιξε στο “Ολντ Τράφορντ” με αντίπαλο τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και τελικό σκορ 4-1. Κατάφερε να ισοφαρίσει στο 56′ προσωρινά με τον Μανκίγιο, ωστόσο δεν ήταν σε θέση να διαφυλάξει την εστία της με τις συνεχείς ευκαιρίες των γηπεδούχων.

Η Λιντς αναζητά κι αυτή την πρώτη της νίκη στη φετινή Πρέμιερ Λιγκ. Για την ώρα, έχει από δύο ισοπαλίες και δύο ήττες. Πιο πρόσφατα, έχασε μέσα στο γήπεδό της από τη Λίβερπουλ με το “βαρύ” 0-3. Έμεινε πίσω στο σκορ στο 20′ και δέχτηκε δεύτερο τέρμα στο 50′. Η αποβολή του Στρούικ με κόκκινη δυσκόλεψε την κατάσταση και στις καθυστερήσεις του αγώνα μάζεψε και πάλι την μπάλα από την εστία της.

Όπως παρατηρούμε στις αποδόσεις της Bet365, η Λιντς έχει προβάδισμα νίκης. Πιο ειδικά, ο άσος είναι στο 3.00, το “Χ” στο 3.50 και το διπλό στο 2.25.