Στα πλαίσια της 12ης αγωνιστικής στη Bundesliga, η Βέρντερ Βρέμης φιλοξενεί τη Σάλκε (16:30) και η Interwetten προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Αγνοεί τη νίκη εδώ και επτά αναμετρήσεις η Βέρντερ Βρέμης, όπου και μετράει πέντε ισοπαλίες και δυο ήττες. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Φλόριαν Κόφελντ φιλοξενήθηκε από τη Γκλάντμπαχ, κόντρα στην οποία ηττήθηκε με 3-1. Βρέθηκε πίσω με τρία τέρματα (20′, 22′, 59′), για να μειώσει απλά με τον Μπιτενκούρτ, στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων. Σημειώθηκε G/G στα έξι τελευταία της παιχνίδια. Εντός έδρας μετράει μια νίκη, δυο ισοπαλίες και δυο ήττες, στο φετινό πρωτάθλημα.

Αήττητη εδώ και τρεις αναμετρήσεις η Σάλκε, με μια νίκη και δυο ισοπαλίες. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Ντέιβιντ Βάγκνερ φιλοξένησε τη Φορτούνα Ντίσελντορφ, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη 3-3. Προηγήθηκε τρεις φορές με τους Καλιτζούρι (33′), Καμπάκ (67′) και Σερντάρ (79′), για να δεχθεί ισάριθμες φορές την ισοφάριση (πεν. 62′, 74′, 85′), για το τελικό αποτέλεσμα. Σημειώθηκε G/G στα επτά από τα εννεά τελευταία της παιχνίδια. Εκτός έδρας μετράει τρεις νίκες, μια ισοπαλία και μια ήττα, στο φετινό πρωτάθλημα.