Στο ισπανικό Super Cup, η Βαλένθια αντιμετωπίζει τη Ρεάλ Μαδρίτης (21:00) και η Bet365 είναι παρούσα στον αγώνα με κορυφαίες αποδόσεις!

Αήττητη εδώ και επτά αναμετρήσεις η Βαλένθια, με τέσσερις νίκες και τρεις ισοπαλίες, ανεξάρτητα από τη διοργάνωση. Το περασμένο Σάββατο, το σύνολο του Αλμπέρτο Σελάδες φιλοξένησε την Εϊμπάρ, στα πλαίσια της La Liga, της οποίας επικράτησε με 1-0. Το τέρμα του Μαξιμιλιάνο Γκόμεθ στο 27ο λεπτό, στάθηκε αρκετό για να κρίνει και την αναμέτρηση. Σημειώθηκε Under 2.5 στα τέσσερα τελευταία της παιχνίδια. Εντός έδρας μετράει έξι νίκες, έξι ισοπαλίες και μια ήττα, τη φετινή σεζόν, μένοντας αήττητη στα οκτώ πιο πρόσφατα αντίστοιχα ματς της (5-3-0).

Παράλληλα, και η Ρεάλ Μαδρίτης είναιαήττητη εδώ και 14 αναμετρήσεις, με εννέα νίκες και πέντε ισοπαλίες, ανεξάρτητα από τη διοργάνωση. Το περασμένο Σάββατο, το σύνολο του Ζινεντίν Ζιντάν φιλοξενήθηκε από τη Χετάφε, στα πλαίσια της La Liga, της οποίας επικράτησε με 0-3. Δυο τέρματα του Ραφαέλ Βαράν (34′, 53′) και ένα του Λούκα Μόντριτς στις καθυστερήσεις, έκριναν την αναμέτρηση. Σημειώθηκε N/G στα τρία τελευταία της παιχνίδια. Εκτός έδρας μετράει επτά νίκες, τέσσερις ισοπαλίες και δυο ήττες, τη φετινή σεζόν, ούσα αήττητη στις επτά τελευταίες εξόδους της (5-2-0).